Wpis z mikrobloga

W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i dalej pracują na dole, wiem wiem patologia ostra ale prawnie dozwolona. Bardzo nie lubią tego młodzi górnicy pracujący pod kopalnią, wszędzie na dole można spotkać napisy typu "#!$%@?ć emerytów" itp.
Jednym z takich emerytów był kierownik pracujący u nas na kopalni pod firmą miał prawie 70 lat, jako że w dozorze robota nie jest ciężka to dawał radę, jednak bardzo dokuczała mu załoga, kiedy np. wchodził do szoli (tej windy) to cała "szola" (ok. 80 chłopa) śpiewała mu sto lat, albo łapali go pod ramię i pomagali wejść. Kiedyś byłem świadkiem takiej sytuacji.
Stary kierownik czekał już na wyjazd kiedy jeden z młodych górników ze ściany biegnie do niego i krzyczy:
- kierownik, kierownik #!$%@? nie uwierzysz co się stało na ścianie
- co się stało??!!
- sarkofag my odkopali kierownik i w środku była mumia!!
- co Ty fandzolisz?
- no godom wom i ta mumia sie obudziła i pierwsze co zapytała to czy kierownik jeszcze robi? XD

śmiechom nie było końca

#ocieplaniewizerunkugornika #heheszki #gornictwo #slask #takbylo #pracbaza #pdk #pasta #ukradzione
M.....z - W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i da...

źródło: comment_tklhseMJG9H6aUHA1AKyd3HbWf9iHsc9.jpg

Pobierz
  • 35
@Markoosz: Dlatego też powinni zrównać te emerytury dla wszystkich i jak ktoś chce to sobie niech na wcześniejszą przechodzi z częściowym uposażeniem plus to co powinien sobie odłożyć z dobrej kasy i tych 13 czy 14.
Są ludzie którzy lubią lub chcą dalej pracować to czemu im tego zabraniać albo jeszcze to finansować pełną emeryturą dla typa co ma 45lat...
Jak masz patologię w postaci dodatkowych przywilejów to ludzie kombinują i
Nie bronie ich bo to dramat ale większość z nich jest „przyzwyczajona do roboty” i bez pracy zapiją się na śmierć albo tylko piwko i telewizor. Takie życie


@Arek817: Sąsiad był górnikiem i trójka jego kolegów, którzy przeszli na emeryturę przed nim, zmarła w mniej niż trzy lata "na wolności". W sensie, z przyczyn naturalnych, żadne raki czy wypadki - ot, nagle zawał, a chłop był zdrowy jak dąb.
Sam sąsiad
a co ma robić na emeryturze ktoś kto nie ma żadnego hobby, zainteresowań itd?


@Neoplan: no np. znaleźć sobie jakieś xd Albo niech robi na pół etatu w jednej ze stu branż "przyjaznych" emerytom (tak, jak robią to "zwykli" emeryci), a nie zajmuje miejsce na dole.
@Markoosz: Mojemu tacie po przejściu na emeryturę (12 lat temu w wieku 43 lat) też proponowali pracę pod firmą, ale wprost im powiedział że to pier***i, nie po to ma ten przywilej 25 lat żeby znowu zjeżdżać na dół. A że był jeszcze młody i w pełni sił to poszedł sobie dorabiać jako magazynier w lokalnej narzędziówce, gdzie pracuje po dzień dzisiejszy :)
@wywijas: (wiem, że #pasta, ale) może pracują dlatego, że rozumieją w jaki sposób emerytury "działają" w Polsce i że w każdej chwili politycy mogą to wszystko ukrócić albo np. w przypadku wysokiej inflacji nie przeprowadzić waloryzacji. Już teraz anty-kopalniany Biedroń ma 16%, a jeszcze są inne strony polityczne, które chcą #!$%@?ć górnictwo w Polsce.