Wpis z mikrobloga

W dzisiejszym wpisie, opis wizyty w Xi'an:
-Dojazd
-Dzielnica muzułmańska, podobno na wykopie niektórzy ludzie wierzą, że islam jest zabroniony w Chinach
-Terakotowa Armia i jak do niej dojechać.

Xi’an to jedno z największych Chińskich miast. Powstało 3100 lat temu i przez 13 dynastii było ono stolicą Cesarstwa. Rozpoczynał się tutaj również legendarny Jedwabny Szlak. Dziś już nie odgrywa tak wielkiej roli jak kiedyś.

Obecnie miasto przyciąga do siebie turystów głównie przez położoną niedaleko niego Terakotową Armię.

Ciekawostka: Jeśli ktoś grał w mmo #silkroad online, to obecne tam miasto początkowe Jangan było odwzorowaniem Xi'an

https://codeandtravels.com/adventure/xian-terakotowa-armia-terracotta-warriors/

#codeandtravels <-- pod tym tagiem będę wrzucał posty z Chin m.in z Pekinu, Terakotowej Armii w Xian, Tęczowych gór na zachodzie Chin miedzy pustynią Gobi, a wyżyną tybetańską, Zółtych gór, Szanghaju, Góry Tianmen i Parku avatara, Makau i Hong Kong

#podrozujzwykopem #podroze #chiny #azja
neufrin - W dzisiejszym wpisie, opis wizyty w Xi'an: 
-Dojazd
-Dzielnica muzułmańsk...

źródło: comment_957uy576pTRtc1gtvvM9yffOaWDYK8I3.jpg

Pobierz
  • 11
@kotbehemoth: Po za centrum Xi'an się nie zapuszczałem, ale równiez mi się podobało. Zupełnie inne od wschodnich metropolii, ale jeszcze nie tak "PRLowskie" jak Zhangye. Tam to dopiero poczułem się jakbym cofnął się kilkadziesiąt lat wstecz :D
@neufrin: czy Chiny są drogim kierunkiem na wakacje? Pytam z perspektywy turysty średnioniskobudżetowego, tj. jazda transportem publicznym (autobus/pociąg), spanie w miejscach raczej tanich ale też o akceptowalnym standardzie. Jak Chiny plasują się pod tym względem w porównaniu z innymi popularnymi kierunkami w Azji (Indie, Tajlandia, Malezja, Sri Lanka)?
@inspektor_erektor: Wszystko zależy. Zachodnie Chiny są o wiele tańsze niż wschodnie, czy Hong Kong. Np w Zhangjiajie pokój 2 osoby w hotelu jest tańszy od hostelu w Szanghaju. Za 3 tygodniowego tripa z dziewczyną zmieściliśmy się w 20tys zł, gdzie prawie 10k pochłonał transport (4400zł za same bilety do Chin). Jak ma się czas to można to zbić, bo np wybraliśmy 2 godzinny lot samolotem, zamiast 20h w pociągu. Za noclegi