Wpis z mikrobloga

@maciek-rudol: Ciekawe spostrzeżenie, na pewno jest to gdzieś wyszczególnione czy mowa tu o dniach pracy czy nie. Jakby jednak zliczyć wszystkie podatki i daniny oraz to że część wielokrotnie się powiela, to te 70% jest całkiem możliwe. Na pewno nie jest to 43%, tyle mniej więcej wynosi samo obciążenie pracy przez zus i dochodowy, a gdzie w tym jest vat, możliwe więc że masz rację. Fajna perspektywa w której przez prawie
@Anna_: Nie, ponieważ ja poddawałem w wątpliwość informację o 74% podatków w Polsce. Więc nie przyznawałaś mi racji.
Druga kwestia - komentowałem Twoje twierdzenie o życiu jak pączki w maśle - niskie podatki są w Paragwaju, w Armenii czy na Kostaryce, czy według Ciebie żyje się tam lepiej niż u nas?
@SpasticInk: tak działa algorytm google XD Ten algorytm pisze się sam więc w sumie nie ma do kogo mieć pretensji. Zresztą nawet jeśli ktoś celowo tak go pisze (szukasz białych par a wyskakują mieszane, szukasz naukowców to zamiast wybitnych fizyków i inżynierów wyskakują murzyńskie fejki) to nie ma powodów do złości. Przecież rasizm wobec białych nie istnieje XD
Sorry ale co za pitolenie! Chłop pańszczyźniany nie miał możliwości żadnej służby zdrowia, nie było dróg bitych na które trzeba było płacić nie było różnego rodzaju systemów społecznych które były opłacane z danin publicznych. Chłop pańszczyźniany siedział w swojej wiosce i nie wolno mu się było nigdzie ruszyć i dawał kasę na swojego pana, który opływał w niesamowite dostatki. I to była ta sprawiedliwość społeczna


@EmilianSzwaja: Mi to wytłumaczysz, znajomym wytłumaczysz,


@mat9: Jestem przeciwnikiem wysokich podatków, ale takie porównania są idiotyczne. Tak samo jak mówienie, że kiedys to chłopi mieli stado dzieci, a teraz ludzi nie stać na 2 xD Tylko, ze ten chłop żył w chatce tylko trochę lepszej od tej z gówna, część dzieci mu umierala i żarli ziemniaki. Ci których "teraz nie stać" jakby mieli żyć na tym samym gównianym poziomie to też by mogli mieć, nawet większe stadko,
@mat9: tyle, żefeudalny chłop dostawał co najwyżej błogosławieństwo kapelana. My mamy dzisiaj jednak te szkoły, szpitale i policję. O ile idee Gwiazdowskiego rozumiem i niemal w pełni popieram to obrazek jest rakowy i przewija się na tak samo rakowych prawackich stronach.
@ShadowDancer: Na przykład socjal dla nieudaczników i ich dzieci, które nie są temu winne. Nie twierdze, że to najlepsze rozwiązanie, sam jestem za jego okrojeniem, ale stwierdzam fakty. Poza tym infrastruktura: najróżniejsze obiekty publiczne, dostępne dla każdego, drogi, do tego ochrona zdrowia, policja, sądy, szkoły, uczelnie wyższe itd.
@geuze

edukacja w praktyce nie istniała

Były szkółki parafialne, ale i tak większość chłopów nie chciało słać tam swoich dzieci, żeby chociaż nauczyli się czytać i pisać.