Wpis z mikrobloga

Mireczki, na pewno ktoś z was ma auto z silnikiem 1.8 / 2.0 TSI / TFSI sprzed 2011/2012 roku, czy naprawdę są tak złe?
Szukam auta, i tak naprawde od 2007 wzwyż wszystkie mocniejsze benzyny są z tymi silnikami bo 1.8T znikło :(

Może jak w 1.9 TDi jakieś konkretne oznaczenia są z wadą fabryczną?

Interesuje mnie Audi A4 b7 2.0 TFSI, A3 8p 2.0 TFSI, scirocco 2.0 TFSI, A6 c6 2.0 TFSI...
i tak naprawdę jeśli nie TSI / TFSI to zostaje 1.8T, ale ten silnik jest tylko w starych modelach...

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #silniki #audi #volkswagen #skoda #auto #samochody
  • 12
  • Odpowiedz
@NieZnaszGo: A to może 2.0 TDI? Wersje po 2008r 170KM na PD siemensa to już dobry silnik i da się go nawet jeszcz podkręcić. Słynny napęd pompy wystarczy profilaktycznie raz na 150kkm wymienić (koszt rzędu 200zł) i nie trzeba się nic bać. A te na CR to już w ogóle są spoko.
  • Odpowiedz
Szukam auta, i tak naprawde od 2007 wzwyż wszystkie mocniejsze benzyny są z tymi silnikami bo 1.8T znikło :(


@NieZnaszGo:

Seat Exeo jest opcją rozwiązania dla Twojego problemu - oznaczenie SRE, robili do bodajże 2013 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NieZnaszGo No niestety te silniki miały swoje bolączki olejowe, a najgorsza właśnie 2.0. Po 2012 poprawili 1.8 i podobno się spisywał. Jeżeli chcesz tak bardzo benzynę to może rozważ też opcje 3.2 fsi VR6, który jest nadwyraz poprawnym silnikiem
  • Odpowiedz
@Nanodies: Bardzo poprawny silnik robiący 250KM najbardziej znany z golfa r32 ale także goszczący w audi np a3 8p czy a6 c6. Z opinii uzytkowników nigdy nie słyszałem złego słowa o nim, a co ważniejsze to że jest rzadkością i bardzo poszukiwany szczególnie w a3 8p, których mało oferowanych jest na sprzedaż.
  • Odpowiedz
nadwyraz poprawnym silnikiem


@Nanodies: nie powiedział bym że nad wyraz, ani nawet poprawny.

Zresztą w vagu jeżeli zgadza ci się pojemność i układ, to nie znaczy że ten sam silnik był w golfie i a6
  • Odpowiedz
@Atreyu: Jeżeli mamy patrzeć na gamme silników jakie wtedy oferowali do tych samochodów no to był poprawny silnik według mnie, no i tak racja moje przeoczenie zapomniałem, że a6 miała już wtedy montowaną v6
  • Odpowiedz