Wpis z mikrobloga

Dobra, nazwijcie mnie leniwym, ale zamiast podsumowania odsyłam na profil Krzycha xD
https://twitter.com/krzych_l

Od siebie dodam:
- było bardzo, bardzo konkretnie. Prezes i Dyrektor nie bali się rzucać rzędami kwot wydatków, czy przychodów. Choćby podali kwotę milliona zł na wymianę murawy (na tę chwilę jest w fatalnym stanie, Korona Kielce po zimie 2018), czy 1,5 mln zł na zastąpienie namiotów Lubinpexu rigczowymi budkami z jedzeniem i napojami.
- potwierdzają się doniesienia o przykręcaniu kurka przez KGHM, bardzo tonowano emocje związane z możliwościami finansowymi klubu. Koniec El Dorado.
- każdy nowy kontrakt za prezesury Dróżdża z zawodnikami jest bez klauzuli odstępnego,
- jest ogromny problem z negocjacjami kontraktowymi młodych zawodników, specjalnie życzą sobie niskiej klauzuli odstępnego (np 0,5 mln €), na co klub się nie godzi. Młodzi zawodnicy nie biorą pod uwagę tego, że po pierwsze to akademii zawdzięczają rozwój, dwa, jak odejdą za niską kwotę na zachód, to przecież przykłady choćby Marcjanika, a nawet Malarczyka pokazują, że zachodni klub nie szanuje takiego zawodnika.
- priorytetem jest wynik sportowy, wprowadzanie młodych zawodników na drugim miejscu.
- prezes twierdzi, że nie było żadnej płacenia przez piłkarzy za obóz po porażce z Huraganem Morąg. Kompletna bzdura. Wyjaśnił, że cofnął uchwałę o nagrodach za koniec sezonu, co było w jego mocy i po prostu mógł to zrobić.
- bardzo dużo czasu było poświęcone frekwencji. W skrócie: problem ogólnokrajowy, straciliśmy kibiców na rzecz... Miedzi (tych, co przyjadą na Legię, Lecha), od 25-30% kibiców na stadionie to tylko Lubinianie,
- są zachwyceni BvD. Trener jest profesjonalistą, maniakiem przygotowania fizycznego.

Ogólnie to i tak część, nie uda mi się wszystkiego opisać. Spotkanie trwało 2,5 godziny i cały czas była wymiana zdań. Jak czegoś nie mogli powiedzieć, to mówili coś w zastępstwie, aby pytający nie został z niczym. Bardzo dobre wrażenie zrobił na mnie Żewłakow, po prostu spoko gość. Zapowiedziano kolejne spotkanie, ale bez jeszcze terminu. Polecam być!
#zaglebielubin
  • 2
1,5 mln zł na zastąpienie namiotów Lubinpexu rigczowymi budkami z jedzeniem i napojami.


@appylan: trochę drogo, to ja już bym chyba wolał zostać przy kiełbie z Lubinpexu (ale prawda jest taka, że nigdy nic nie brałem z cateringu na stadionie).

bardzo tonowano emocje związane z możliwościami finansowymi klubu. Koniec El Dorado.


Z jednej strony człowiek chce jak najlepszych wyników i tak dalej, ale z drugiej jak się patrzy np. na Jagiellonię,
@kierunkowskaz: tak, spotkanie jest dla każdego. Początkowo wysyłali zaproszenia na priv, ale na 2 dni przed wydarzeniem zaprosili wszystkich.


BvD już na pierwszym treningu z pierwszą drużyną tłumaczył Żewłakowowi jak działa ukrwienie dolnych kończyń przy rozruchu i jak odbywa się dostarczanie tlenu do nich xD Trochę nerd fizjoterapii - nic tylko szacunek.