Wpis z mikrobloga

Od kilku dni próbuję palić metodą od góry. Zasypuję piec do poziomu drzwiczek na oko około 20 kg węgla kamiennego. Takie rozpalenie ogrzewa w miarę dom przez 8 godzin, ale problem jest taki, że temperatura na piecu nie dochodzi do 60 stopni, a przy tylu ładnie mi grzeje. Po 8 godzinach temperatura spada do 40 stopni i kaloryfery robią się zimnę. Co robię źle lub gdzie szukać problemu?
#ogrzewanie #centralneogrzewanie #dom #budownictwo
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reynald: u mnie na piecu przy 40/50 grzejniki są gorące. Może coś z samym systemem CO? Albo piecem? Ja się na tym nie znam ale jak będę pamiętał to jutro podpytam i dam znać
Masz jeszcze od niego instrukcje?
Nie w kazdym piecu da sie palic od góry

A jak nie masz instrukcji to otwórz drzwiczki, zajrzyj do srodka i sprawdź gdzie jest ujście spalin do komina.
U góry pieca czy z dołu pieca.
JAk z dołu a nie na samej górze, to w tym piecu nie da sie palic sposobem od góry.

te obrazki Ci duzo wyjaśnia
http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2013/01/kociol-gornego-spalania-od-gory-przekroje.png
http://czysteogrzewanie.pl/wp-content/uploads/2013/01/kociol-dolnego-spalania-przekroje.png
@Reynald: Musisz podać kilka podstawowych informacji.
1. Jaki metraż ogrzewasz?
2. Jak docieplony jest budynek?
3. Jaka moc kotła?
4. Jaka temp załączenia pompy?
5. Palisz 8godzin na dzień? Czy rozpalasz potem od nowa?
6. Jaki węgiel?

Przykładowo u mnie, kocioł Defro 10kW, na około 70m2 przy temperaturach w nocy ~-8*C jeden zasyp spokojnie wystarcza na 22-24godz.
Temperatura od około 56-60*C zależy od fazy palenia.
Węgiel mam wysoko kaloryczny Sośnica, wg
@Reynald: czym palisz i co dokładnie ogrzewasz? 8h palenia to za mało będzie raczej aby ogrzać dom jeżeli nie jest dobrze docieplony i nie robisz sauny. Instalacja wygląda na niebezpieczną bo to układ otwarty(masz gdzieś na strychu naczynie wzbiorcze)?
@Gr888: wszystko zależy do jakiej temperatury ma dobrane grzejniki, jeżeli ma na wyższą temperaturę to musi mieć wyższą temperaturę wody aby oddać tyle samo ciepła niż jakby miał więcej grzejników przy