Wpis z mikrobloga

Mam niedługo moją pierwszą wizytę u #psychiatra. Dostałem skierowanie od #psycholog, która jasno stwierdziła że jest zaniepokojona tym co opowiadałem. Myślę (bo stwierdzić to może jedynie psychiatra) że mam ChAD. I tu przechodzę do pytania. Czego mam się spodziewać po pierwszej wizycie u psychiatry jako niepełnoletni? Przepisze mi leki czy tylko da mi testy, bo na leki jestem za młody?
#psychiatria #psychologia #depresja
  • 5
@Pontius_Pilatus cześć, tu dwubiegunowiec, byłam zdiagnozowana w gimnazjum, obecnie 25 lvl :)

Na pierwszej wizycie prawdopodobnie będziesz z rodzicem, przez moment będziecie razem, później osobno, razem, później sam rodzic. Tak było u mnie, bo akurat z rodzicami chciałam chodzić, ale nie zawsze trzeba. W każdym razie tak jak napisał Donnie, jeśli lekarz uzna to za stosowne, przepisze leki, ale najpierw wywiad. Do stwierdzenia chadu potrzebne są epizody manii i depresji, więc im
@Pontius_Pilatus: Łącznie byłam u dwóch psychiatrów na NFZ i u jednego prywatnie, wizyty wyglądały dość podobnie. Nikt mnie nie pytał o historię życia i nie próbował dociekać problemów, raczej o samopoczucie, odczucia w różnych sytuacjach, o apetyt i sen. Żadnych testów nie miałam. Cukierkolog nie szuka przyczyny depresji sensu stricte, on ma po prostu wypisać leki. Chodziłam jako pełnoletnia.

Leki dostałam u wszystkich trzech lekarzy. Szczerze mówiąc wydaje mi się, że