Wpis z mikrobloga

Miesiąc temu ja i kolega założyliśmy sklep internetowy. Od tego czasu po wpisaniu w Googla fraz wyszukiwania, jego sklepu nie ma nawet na 100 stronie wyników, mimo że podał dobre keywords do nagłówka w stronie. Branża bielizna damska.
Zależy mi aby jak ktoś wpisze np biustonosz B koronka,aby być w wynikach na stronie 1.
Jest błąd w Google bo podajemy na stronie produktu w keywords biustonosz,b,koronka. Mimo tego nie ma nas na pierwszej stronie.
Zastanawiamy się czy to nie wina hostingu Nazwa, tam mamy wykupioną platformę woocommerce.
#seo #webdev #internet #modadamska
  • 15
@UZNANIE-2863-PLN: Akurat nie wypozycjonujesz sklepu na takiego słowa. Bo sieciówki mają i wykupione adwardsy i pozycjonowanie. I będą #!$%@? strony 1 - 50 przez produkty. Zresztą są takie triki po kroju :
linki aktywne przez lata, wypozycjonowanie słowa klucza tylko na dany produkt w danym sklepie. No w #!$%@?, polecam iść zapłacić za audyt i za pozycjonowanie tylko na próbe np. żeby zobaczy z czym to sie je.
@UZNANIE-2863-PLN: Temat rzeka, firmy obecnie z tego dobrze żyją, że pozycjonują i tworzą audyty pod SEO.
Obecnie na twoim miejscu nie skupiałbym się na takim detalu jak pozycja w google a na marketingu na wszystkich grupach facebookowych odnośnie bielizny. Puścić znajomym [marketing szeptany] itp.
@UZNANIE-2863-PLN: trudna fraza, bez reklamy i inwestowania w pozycjonowanie nic nie ugrasz. Dla małych sklepów lepiej jest skupiać się na kampaniach FB i inwestowanie w reklamy tam. Niestety w zastosowaniach komercyjnych w Google im więcej płacisz tym wyżej jesteś. Za darmo nie ma szansy wypozycjonowania sklepu, chyba, że sprzedajesz towar bardzo niszowy, którym bielizna damska nie jest.
@UZNANIE-2863-PLN miesiac i chcesz byc na 1 stronie na tak trudne haslo( ͡º ͜ʖ͡º)
Najwczesniej to pol roku, i to z dobrym seo na ktore trzeba wydac z 50 tysiecy na agencje jesli sam nie umiesz tego zrobic. Jesli sam to 10-20k moze wystarczyc jesli dobrze to zrobisz.
Na moje oko to wygląda następująco:
- sklep blielizna damska
- konkurencja - olbrzymia - od zalando i innych po olx, allegro i ceneo
- koszty pozycjonowania - tak z grubej rurki 5-7 tys netto miesięcznie (minimum)
- efekty - tak po roku czasu - no może dwoch jak klient trudny

Wypisywac dalej?

@UZNANIE-2863-PLN - nawet Adsy kosztują 10-20 zł za przeklik. Od jednego produktu. Budżet na reklame w internetach to tak