Wpis z mikrobloga

@hiperchimera: Paradoksalnie najlepszym do czytania jest białe tło i czarny tekst. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale u mnie jest tak, że akurat faktycznie ciemny edytor jest mniej męczący. Często tak jak mówisz ani tło nie jest czarne tylko ciemnoszare, ani font nie jest biały tylko jakiś jasnoszary żeby zmniejszyć kontrasty. Na kolorowanie składni też lepiej się patrzy na ciemnym chociaż to może już u mnie kwestia przyzwyczajenia.
@hiperchimera: Ankietę trzeba było zrobić to byśmy zagłosowali czy wolisz ciemny czy jasny motyw - wtedy byś wiedział.

Ps. Twoje niezdecydowanie może być spowodowane tym, że robisz za mało oddechów na minutę. Proponuję zwiększyć częstotliwość o jakieś 10%
@hiperchimera: Na 99% problem leży gdzie indziej. W źle(za jasno) ustawionym monitorze do pracy, a pracując na taki komfort pracy na ciemnym stylu jest dużo lepszy niż na jasnym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
U mnie znacznie trudniej czyta się tekst, przez co oczy szybciej bolą. Miałem kilka podejść do ciemnego tła i niestety nie jestem w stanie tak pracować. Musiałbym patrzeć na ekran z mniejszej odległości niż obecnie. Wygooglaj temat. np. z whatnext.pl „Osobom z astygmatyzmem trudniej się czyta biały tekst na czarnym tle niż odwrotnie. Ma to związek z poziomami oświetlenia: na białym tle zmniejsza się efekt „zdeformowanej” soczewki. Na czarnym tle, rozszerza się