Wpis z mikrobloga

Myśle nad wykonaniem #powerbank ze zuzytych baterii od laptopów. Mialem troche sztuk i ogniwa wewnątrz o dziwo dosc dobre o napieciu okolo 3.6v Sanyo Sony i Panasonic.
Mam teraz kilkadziesiat ogniw i musze je jakos pomierzyć, w tym celu myslalem nad zakupem ladowarki z pomiarem rezystancji wewnetrznej v40 z aliexpress i do budowy powerbanka nad zastosowaniem obudowy z quickcharge 3.0 za 9.9 dolara na 8 ogniw.

Najgorsze ogniwa trafilem w akumulatorze od Toshiby A300D 2 byly rozladowane do zera, 2 do 1.6v a dwa kolejne do 2.45v, no i w zamienniku do dell tam bylo 9 ogniw ale jedno calkiem rozladowane 6 do 1.45v a reszta jakos nieco ponad 2v.

Budował ktos z was taki wynalazek z ogniw z odzysku? #diy #powerbank #liion #ladowarki #kiciochpyta
  • 11
hej, na razie zbudowałem power bank na gotowej obudowie z allegro, zbieram teraz środki na coś większego, tak że ekspertem nie jestem, ale podzielę się tym co wiem:

-Ogólnie patent się sprawdza, przy czym musisz się liczyć ze spadkiem pojemności w używanych ogniwach. Moja obudowa ma 8 slotów, z czego 6 zapełnione ogniwami, wolałem włożyć identyczne, niż mieszać. Wyszło około 8-10 Ah przy ładowaniu prądem 2A, nie wiem czy to już fast
Pobierz
źródło: comment_qra2hny97tW06mLS2GpSPDxtNTlrZ2dq.jpg
@unitrax: najlepiej gdybyś podlinkował, ogólnie brzmi jak dobry pomysł, ale jeśli chcesz tylko zrobić powerbank, to może nie być takiej potrzeby

*edit : jest jeszcze pośrednie rozwiązanie : bettery doctor na usb - mierzy napięcie i prąd w gnieździe, więc możesz nim zmierzyć ogniwa podczas ładowania, albo cały powerbank, ale też trzeba bawić się ze stoperem
@unitrax: na elektrodzie wypowiadają się ludzie, którzy mają lepsze pojęcie, wygląda na całkiem fajny, upewniłbym się co do zabezpieczenia przed zwarciem, może na anglojęzycznych forach coś będzie