Wpis z mikrobloga

Też byście chcieli, żeby polski przemysł filmowy masowego odbioru przestał męczyć komedie romantyczne i filmy akcji typu policja/mafia, powrócił do tworzenia animacji i odwalił jakąś naprawdę dobrą kreskówkę dla wszystkich (dzieci, nastolatków, dorosłych)? Taką ciepłą, z bohaterami. których byśmy polubili i mogli się z nimi utożsamiać, ciekawą fabułą i fajną animacją.


#filmy #seriale #animacja #kreskowki #polska #zalesie #gownowpis #pytanie
  • 10
@Imperator_Nadmy: Nie chodzi tylko o filmy, ale ogólnie animacje. Mieliśmy Reksia, czy Bolka i Lolka i niezależnie od tego, czy były to dobre kreskówki, żadne nowe tego typu nie pojawiły się od bardzo dawna. No i właśnie szkoda, że o dobrym, polskim filmie animowanym możemy w zasadzie pomarzyć na chwilę obecną.
@BrakPomysluNaNick: Troszkę uogólniłem. Generalnie chodzi o raczej niskobudżetowe projekty np. jakiś krótki animowany serial czy coś w tym stylu. I może trochę idealizuję sytuacje, to jeśli państwo nie miałoby pieniędzy, to jakaś prywatna telewizja jak TVN już tak. Pieniądze na wydawanie co roku żałosnych filmów typu "Pech to nie grzech" w końcu mają xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kacio0: wszystko sprowadza się do tego że animacja wymaga pieniędzy i know-how, w Polsce jest parę studiów animacji ale robią głównie w reklamach i wątpię żeby poradzili sobie sami z dłuższym formatem niż short na konkurs.
@BrakPomysluNaNick: Chodzi raczej o kreskówkę która nadawałaby się dla wielu grup wiekowych i różnych odbiorców. Taką którą oglądałoby się dobrze w każdym towarzystwie, w każdym nastroju. Kapitan bomba też spoko, ale nie zapełnia niestety tej pustki po dzieciństwie xD
Przynajmniej ja tak mam xd
@Imperator_Nadmy: To jest najgorsze. Masz taki Zwierzogród czy Wodogrzmoty małe, i nie ważne jak bardzo przewyższają wypociny polskich filmowców "tworzących" dla ludu, to wiesz że nie będą brane na poważnie bo to przecież B A J K I D L A D Z I E C I ( ͠° °)