Wpis z mikrobloga

@akustycznie: Ja o funkcjonowaniu giełdy dowiadywałem się czytając newsy na stronach typu bankier, strefa inwestorów i polecam śledzić bo dużo można wywnioskować z artykułów. Znajomi polecali książkę Adam Zaremby Podstawy inwestowania. Z tego co wiem dużo pisze o polskim rynku. Później to klasyki typu analiza techniczna murphyego czy inteligentny inwestor. I zanim zaczniesz zabawę na serio załóż rachunek i baw się mniejszymi kwotami. Unikniesz błędów początkujących.
@akustycznie zacznij od bankiera i stooqa, Infa dobrze też się czyta na infosfera, biznesradar. Najważniejsze niestety trzeba szukać samemu, czasami są to wywiady z polityką, jakieś newsy z gospodarki z Europy, ze świata.
@akustycznie: znajdz dobrą lekturę o analizie fundamentalnej i wyszukaj cos interesującego do zainwestowania. Jesli już piszą o spółce na bankierze czy innym stockwatchu tzn że już za późno. Ja unikam spółek zbytnio obciążonych ryzykiem wynikającym z różnych pomysłów naszego rządu. Czasem się trafi np jsw ale się nie przewidzi co palnie jakiś minister
@akustycznie: zaloz konto maklerskie i kup pierwszych kilka akcji za 200-300 zł. Praktyka to najlepsza nauka :) caly czas czytaj strony poświęcone finansom, gospodarce i giełdzie i przyjdzie z czasem :)
lepiej naganiać gdy jest tani niż gdy jest drogi.


@Drakii: wiesz, że najczęściej naganiaczami są ludzie, którzy kupili na górce a potem zaczęło spadać a oni nie zdążyli sprzedać. ¯\_(ツ)_/¯
Polecam stockwatcha, szczególnie forum dyskusyjne. Za darmo możesz przeczytać tam wiele merytorycznych informacji i poznać inwestorów, którzy zarabiają na giełdzie od lat. Moderatorzy dbają o poziom, więc nie przeczytasz takich głupot jak na bankierze.