Wpis z mikrobloga

Jedziemy dziś do znajomych na piwko. Dlatego chciałam zapytać Was Mirki i Mirabelki jakie są Wasze najulubieńsze, najprostsze i najszybsze przekąski do piwka. Po pracy mam mało czasu na ogarmięcie tego, wczoraj inne sprawy na głowie no i na ostatnią chwilę chciałabym przygotować mimo wszystko coś dobrego.

Myślałam o grzankach w dwóch wariantach, jedne z avokado i ricottą, a drugie z suszonymi pomidorkami, oliwkami i serem pleśniowym. A może macie jakieś niezawodne przepisy i propozycje?

No jakby nie było, miłego weekendu wszystkim po równo! ()


#gotujzwykopem #pomocy #jedzzwykopem
  • 20
@czosnekirozmaryn: Jak się ustawiam że znajomymi na piwo/wino to po prostu każdy kupuje jakiś dobry ser, fajną suszoną kiełbaskę i jakieś fajne szynki dojrzewające, do tego jakieś oliwki, karczochy, czasem hummus i do niego warzywa pokrojone w słupki. Roboty właściwie zero.
@czosnekirozmaryn: bardzo dobrą opcją do piwa na szybko jest ciasto francuskie ze szpinakiem. Kupujesz ciasto francuskie, szpinak, majonez, jakieś przyprawy do smaku i pieczesz w piekarniku. Oczywiście jakoś to zawijasz żeby z tego ciastka wyszły. Łącznie potrzebujesz na to 20 minut i gotowe. Jeśli chciałabyś coś z mięsem to zamiast szpinaku pomidory z puszki krojone i do tego kiełbasa pokrojona w kostkę, zamiast majonezu sos czosnkowy i miodzio