Wpis z mikrobloga

@graf_zero: co do światła to decydowalbym po obejrzeniu w realu w godzinach popołudniowych czyli takich w jakich będzie tam najczęściej przebywał, ale gratuluję umiejętności jeśli jesteś w stanie określić naświetlenie wnętrza po grafice
@Juzio95: ciemna kuchnia i niedoswietlony salon. W którym wieku my żyjemy zebyisc na takie kompromisy? Wstaw przeszkolenie + jasna zaslona na całej ścianie między sypialnia a kuchnia/jadalnia żeby wpuścić tam maksymalnia ilość światła. W rzeczywistości nigdy nie ustawiasz mebli jak na wizualizacji bo meble na niej są nienaturalnej wielkości. Zapomnij o sofie i 2 fotelach w salonie i stole na 6.siedzen w jadalni.
@Andi128: Oczywiście że potrafię.
Jedyne okna są na balkonie, więc pod dachem(wątpię aby było to ostatnie piętro).
Do kuchni światło słoneczne zatem nie zajrzy.
Nie wiem jaki to kierunek świata, ale wątpię aby okno wychodziło na południe (choć to jedyny akceptowalny wypadek, bo wtedy masz z sypialni na zachód i tam też coś świeci), Ale na bank kierunke jest inny.
Wstaw przeszkolenie + jasna zaslona na całej ścianie między sypialnia a kuchnia/jadalnia żeby wpuścić tam maksymalnia ilość światła.


@krentus: To miałby sens gdyby ta sypialnia stykala się z strefą "rekreacji", ale jak po drugiej stronie szklanej ściany będzie kuchnia to już trochę słabo.
@graf_zero: teoria to nie praktyka, i każdy ma inne preferencje, ja osobiście uważam że ludzie przeceniają znaczenie światła bo osobiście w mieszkaniu i tak zwykle zasłaniam okna od południa a zostawiam tylko te od polnocy, jak jest ładna pogoda to wychodzę na zewnatrz. Chyba że ktoś pracuje w domu wtedy może mieć to większe znaczenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nutellowy: balkon

@ykuleczka: a gdyby lodowke wrzucic w zabudowe tam gdzie teraz piekarnik, a stol w miejsce lodowki? Zyskałbym dodatkowa przestrzeń do pokoju dziennego

@Andi128 mieszkanie ma 58m^2, nie wiem czy są w skali. A co do światła to oglądałem je po 14 w zeszłym tygodniu. Myślałem trochę luster wrzucić żeby podbijać światło, ale było tam i tak dość widno, bo okna są duże od sufitu do samej podłogi

@