Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki programiści,

Planuje przekwalifikować się na programowanie w #python.
Na jakie frameworki, narzędzia warto zwrócić uwagę?

W którą stronę warto pójść, najłatwiej będzie mi się zahaczyć w webie, bo siedzę w tym od jakiegoś czasu, ale czy web ma sens, czy bardziej przyszłościowe nie będzie np. uczenie maszynowe?

Czy w poznaniu są jakieś firmy na które warto zwrócić uwagę, bądź których lepiej unikać?

#poznan #python #python3 #programowanie #programista15k
  • 16
Uczenie maszynowe to nie jest kolejna webówka, gdzie każdy z ulicy może wejść i klepać. Musisz mieć łeb jak sklep, dobre podstawy teoretyczne i ciągłą chęć do nauki. Nie jest to kierunek rozwoju dla każdego. Próg wejścia dużo większy niż w webówce

Jeżeli to twoja pierwsza praca idź do STX Next
Jeżeli to twoja kolejna praca, unikaj STX Next (przynajmniej tak wynika z opinii na necie)
Na jakie frameworki, narzędzia warto zwrócić uwagę?

@Midonika: w webie licza sie django i flask. jest jeszcze pyramid, ale on cie wykonczy

ale czy web ma sens, czy bardziej przyszłościowe nie będzie np. uczenie maszynowe?

to jest wrozenie z fusow. web przez dlugi czas jeszcze bedzie mial sens, bo obecna infrakstruktura jest ogromna i ktos to musi pisac/utrzymywac, a nie kazdego developera da sie zastapic skonczona liczba hindusow.

ML jest od
@Lunatik: zdaje sobie sprawę że uczenie maszynowe nie jest proste i nie jest kolejną webówką. Na uczelni robiłam kilka projektów związanych właśnie z uczeniem maszynowym, zdaje sobie sprawę że rzeczywistość a uczelnia to mogę być dwie całkowicie różne rzeczy, jednak czuję że mogę mieć potencjał ;)

Nie jest to moja pierwsza praca. Przez ostatnie 4 lata pisałam i w sumie nadal pisze w PHP w obecnej pracy jestem team leaderem. Postanowiłam
@paziu: Miałam niewielka styczność z pyramid, robiłam jakies poprawki w komercyjnym projekcie, chociaż moja praca ograniczała się głównie do działań na dicomach.
Dzięki za rad z Django i flask, zastanawiałam się właśnie nad tymi dwoma frameworkami.
@Midonika: moim zdaniem uczenie maszynowe to dobry pomysł, wbrew pozorom próg wejścia nie jest taki wysoki bo jest mało ekspertów w tej dziedzinie, a wiele firm ma plany powoli wdrażać rozwiązania tego typu, zaczynając od najprostszych rzeczy, przynajmniej z tego co ja widzę pracując w webówce.

prawie każda firma teraz chce mieć kogoś od tego i oni zwykle nie robią wielkiej magii, bo oni nie implementują algorytmów, zwykle chodzi o znajomość
@Midonika: jeżeli nie jesteś juniorem to unikaj STXa. To chyba jedyna firma w Poznaniu która od 3-4 lat nie podniosła widełek a i rotacja jest tam taka, że powinni chyba drzwi obrotowe zamontować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Obczaj Netguru bo wchodzą w Pythona, z większych software house'ów masz jeszcze 10 clouds

Idź intensywnie w samego Pythona bo to zawsze się przyda, w międzyczasie możesz tłuc jakieś "przykładowe"