Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2058
Właśnie oglądam program o dziecku z wadą genetyczną. Kubuś jest niewidomy i niesłyszący, ma wiele wad narządów wewnętrznych i szkieletu.

Kubuś jest najdłużej żyjącym dzieckiem z taką wadą genetyczną.


Dlaczego jako ludzki gatunek odrzuciliśmy selekcję naturalną i podtrzymujemy takie przykre błędy natury? Przecież to dziecko cierpi, nie ma żadnego kontaktu ze światem zewnętrznym, żadnej szansy na życie choćby zbliżone do normalnego.

#niepopularnaopinia ?
  • 185
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NacpanaKislem Troche mylenie pojęć, bo jeśli utrzymuje je przy życiu technologia stworzona przez nasz gatunek, to pozwolenie świadome na śmierć tej osoby z powodu jej wad to nie selekcja naturalna tylko eugenika, czyli selekcja sztuczna.
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: Jak niby selekcja naturalna nie zachodzi w tym przypadku? Przecież to dziecko się nie rozmnoży (tak samo jak osoba upośledzona w stopniu głębokim) więc nie przekaże swoich genów dalej czyli de facto selekcja naturalna zajdzie. To czy utrzymywanie takich osób przy życiu jest etyczne to inna kwestia
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: ja się zawsze zastanawiam, co myśli sobie taka kobieta, która ma urodzić dziecko, którym będzie musiała się opiekować 24/7 do końca swojego życia, ma możliwość usunięcia ciąży po wykryciu wady i decyduje się na poród
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: też tego nie rozumiem, podobnie jak tego gdy ktoś mega chory jest już na ostatniej prostej i bardziej wegetuje jako wyjące z bólu warzywo i to utrzymywanie ich przy życiu przez 2-3 miesiące.... trauma dla rodziny, cierpienie chorego, kupa kasy z budżetu domowego i państwowego i wszystko po to... no właśnie po co?
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: trudno odpowiedzieć na komentarz, w którym człowiek jest nazywany błędem natury. Poza tym co to za argument, że cierpi? Mnóstwo ludzi cierpi. Zdrowi też cierpią. To jest powód do zabicia człowieka? Zabija się w obronie własnej. Inaczej jest to morderstwo. Kto Ci dał prawo decydowania o czyimś życiu?
  • Odpowiedz
Zaraz się dowiemy żeśmy są faszystami.


@MordimerMadderdin: bo to jest f-----m, zwykłe dzielenie ludzi na zasługujących na życie i zasługujących na śmierć. Nie dlatego, że komuś zagrażają, ale dlatego, że masz taki pogląd.
  • Odpowiedz
@bircov: Ojciec wierzący, matka niewierząca
@Wejszlo: Wszyscy uważają matki wychowujące bardzo niepelnosprawne dzieci za dobre osoby, dla mnie to głupota poświęcić pół życia dla kogoś, kto nigdy nie zazna szczęścia, nigdy nie będzie funkcjonował samodzielnie.
@Mirczan: Może w tym przypadku tak, ale w wielu innych niestety nie
@Zuler: Nie chciało mi się szukać linka, ale dokładnie o to mi chodziło :)
  • Odpowiedz
Wszyscy uważają matki wychowujące bardzo niepelnosprawne dzieci za dobre osoby, dla mnie to głupota poświęcić pół życia dla kogoś, kto nigdy nie zazna szczęścia, nigdy nie będzie funkcjonował samodzielnie.


@NacpanaKislem: Zgadzam się z Tobą o powiem więcej: jest to niemoralne, bo prawie zawsze ktoś na tym cierpi. Pomijam już rodziców, bo chcącemu nie dzieje się krzywda, ale jeśli mają inne dzieci, to one w takiej sytuacji cierpią najbardziej. Znam osobiście
  • Odpowiedz
@NacpanaKislem: ale gdzie tu odrzucenie selekcji naturalnej? Czy to dziecko się rozmnoży? Selekcja naturalna to nie zabijanie wadliwych egzemplarzy, tylko nie dopuszczenie ich do rozmnażania. Dziecko z tą wadą i tak już się urodziło. Kwestia nie przekazywania genów dalej.
  • Odpowiedz