Wpis z mikrobloga

Madka położyła spać kilkuletnie dziecko na 2siedzieniach w pociągu,jesteś pasażerem któremu zajęła miejsce,pociąg zapakowany,co robisz? Moim zdaniem ona powinna wstać,nikt nie bronił kupić dwóch miejsc dla dziecka jak chce tyle zajmować #pkp #pociagi
  • 35
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@przygarnijkropka: Nawet nie mogłaby kupić dwóch miejsc żeby dziecko położyć. Nawet jeśli by tak zrobiła to w sytuacji kiedy pociąg jest zatłoczony ma obowiązek udostępnić miejsce dla osoby która ma bilet, a na przykład musi stać. Pewnie taka osoba musiałaby wołać konduktora, no ale i tak konduktor by to potwierdził. Po prostu "miejscówka" musi należeć do jednej fizycznie obecnej osoby.

W tej sytuacji są dwa wyjścia - albo sadza dziecko
  • Odpowiedz
@przygarnijkropka: Tak, gonić łajzę. Co innego gdyby były miejsca... Też ostatnio jechałam do Warszawy, i się okazało że na moim miejscu "siedzi" walizka jakiegoś chujka. Miejsca były, usiadłam gdzie indziej, ale niesmak pozostał bo właściciel onej walizy nawet się nie poczuwał do ustąpienia, ani powieka mu nie drgnęła że zajął w ten sposób cudzą miejscówkę. Siedział sobie jak król, sam ze swoją walizką a ja musiałam gnieździć się obok z
  • Odpowiedz
@SemiDran_: @MangoZjem: @Patsi: Odezwałam się kulturalnie:
- Ojej, wygląda na to, że zajął pan moje miejsce, ja mam numerek 11...
A ponieważ facet nie ruszył d--y i nawet nie próbował szukać innego lokum dla swojej walizy, uznałam że nie będę bawić w wykidajłę ani robić tu scen. Zapytałam grzecznie współpasażerów tuż obok, czy u nich wolne BO TAM MI PAN ZAJMUJE i stwierdziłam, że w takim
  • Odpowiedz
@Zielona_Beczka: no to facet burak i cham ale tez pewnie tak jak Ty siadlabym obok tych ludzi. chociaz z drugiej strony jakby ktos sie zglosil po miejsce to Ty bylabys ta zla ze mu zajelas bo to nie jego problem ze balas sie wdawac w dyskusje z typem ktory zajal Twoje ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@SemiDran_: @MangoZjem: Nie było o co się bić, a ja nie muszę nikomu niczego udowadniać. Człowiek powinien był zabrać manatki od razu na wieść o tym, że zajął mi miejsce, a nie gapić się jak sroka w gnat z nadzieją, że jakoś się wywinie. Wyszedł na chama, dobrze mu tak.
  • Odpowiedz