Wpis z mikrobloga

Hej mireczki, wiem że postów tego typu jest dużo, więc bez zbędnego gadania napiszę krótko. Rozpoczęliśmy ze znajomymi inicjatywę w #warszawa polegająca na pomocy osobom bezdomnym. Wiem, że przez większość społeczeństwa postrzegani są jako osoby nieodpowiedzialne lub pijący, ale mimo wszystko nikt nie zasługuje na cierpienie. Staramy się jak możemy aby chociaż trochę odciążyć miejskie pogotowie z bezpodstawnych wezwań oraz uświadamiać ludziom, iż są miejsca gdzie osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc, a także zachęcać o dbanie o siebie.
Aktualnie nasza karetka wymaga napraw, a także bieżącego uzupełniania opatrunków oraz leków. W większości finansowana jest z własnej kieszeni przez członków stowarzyszenia, aczkolwiek udało się zdobyć kilku sponsorów.
Udostępniam link do zbiórki, gdzie można dołożyć symboliczną cegiełkę, a także profil na Facebooku gdzie można śledzić o aktualnych poczynaniach.
Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/j2xfz7
Profil na Facebooku: https://m.facebook.com/ambulanszsercem/?locale2=pl_PL
Pozwolę sobie zawołać kilka tagów związanych z tematem: #medycyna #pomocy #ratownictwo #bezpieczenstwo #charytatywnie
  • 20
@xzxzz dokładam się płacąc podatki.
Aktualnie problem bezdomności = alkoholizm.

Także średnio... ale podziwiam zaangazowanie w sprawę, walki z wiatrakami
.
I tak te osoby mają w dupie swoje zdrowie i otoczenie.
Często wyrzuceni z domów przez rodziny bo chlali i robili problemy bliskim i otoczeniu.

W swojej pracy na ZRM nie spotkalem sie z bezdomnymi - na ulicy lub w jakichś pustostanach, nie pijacymi (tacy najczesciej sa w noclegowniach gdzie maja
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xzxzz: ale serio, po co ich ratować? 3/4 młodych osób to "bezdomni" bo nie mają domów, muszą chodzić do pracy i zarobić na czynsz. Ale lepiej pić dyktę i liczyć na zupę i opiekę.
@mattpoz dzięki wielkie za komentarz. Zgadzam się z Tobą, alkoholizm jest straszna choroba i zdecydowana większość osób bezdomnych ma z tym problem. Jest to walka z wiatrakami, ale jeśli dzięki tym wolontariackim działaniom państwowe pogotowie, będzie miało okazję pojechać do osoby faktycznie potrzebującej, zamiast do osoby bezdomnej, uważam że warto.
@BajerOp nie chce Cię przekonywać do słuszności tych działań. Masz swoje zdanie i je szanuję. Sam jestem młodą osoba pracująca mieszkają na stancji, która w perspektywie kilku lat nie widzi możliwości kupna własnego mieszkania lub nawet spędzenia lepszych wakacji. Place podatki, #!$%@? na kolejki w szpitalu i przychodni, ale mimo wszystko staram się, przy wykorzystaniu nabytych umiejętności, chociaż trochę pomóc zapomnianej części społeczeństwa.
@BajerOp jeśli uważasz że lepiej to jest bardzo dużo zbiórek lub możesz założyć stowarzyszenie ukierunkowane na pomoc im. Tak jak my zdecydowaliśmy się na pomoc osobom bezdomnym ( ͡º ͜ʖ͡º)
@BajerOp zmieniłem charakter pracy. Z wykształcenia jestem ratownikiem medycznym, ale nie pracuje w zawodzie. Mimo wszystko profesja nauczyła mnie empatii (tak wiem, rozmawiamy o alkoholikach) więc chciałem chociaż jedną stopą w tym pozostać.
@beer_man szczerze pierwszy raz o tym słyszę. Chętnie poczytam, dzięki za link. Trochę to smutne że ludzie żerują na życzliwości (,)