Wpis z mikrobloga

#koty

To normale że obcy kot ufa ? pytam bo kota nie miałem nigdy. Od tygodnia przychodzi do mnie taki kocur i zachowuje się jakby mnie znał, podchodzi na głaskanie ale nieufnie z tym że widać że chce i bardzo chce wejść do domu.

Kupiłem mu kocie chrupki i mu dzisiaj dałem.

Teraz najważniejsze, tydzień wstecz jak chciałem wziąć na ręce to mnie ugryzł lekko, spoko rozumiem ale boję się trochę wścieklizny chyba na wyrost.

Zdjęcie kota
death070 - #koty

 To normale że obcy kot ufa ? pytam bo kota nie miałem nigdy. Od ...

źródło: comment_SweiSL8ZfYpYuutGI6I7J5H4bR1aCJys.jpg

Pobierz
  • 45
@death070 była tu kiedyś seria obszernych wpisów na temat znalezionego kota i szczepień przeciwko wściekliźnie. Był pogryziony przez coś i Mirabelka chodziła na zastrzyki a kot był w klatce w kwarantannie chyba ok. 2 tygodni. Jak po takim czasie nie wykazywał objawów wścieklizny to mógł sobie biegać normalnie po domu i być głaskanym.
Bardziej niż na wściekliźnie w tym przypadku skupiła bym się na samej ranie. Nawet proste zadrapanie, które kot nam
@death070: Skoro nie chce ci się zbadać to trzymaj paste o tym jak się umiera na wscieklizne ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Rabies. It's exceptionally common, but people just don't run into the animals that carry it often. Skunks especially, and bats.


Let me paint you a picture.

You go camping, and at midday you decide to take a nap in a nice little hammock. While sleeping, a
Wychodzący, oswojony kot jest na 99% zaszczepiony. Przynajmniej taką mam nadzieję, bo większość gmin prowadzi program darmowych szczepień na wściekliznę :)


@neo_1995: Darmowe szczepienia kotów przeciw wściekliźnie? Masz jakieś źródła na ten temat?
Nie ma ustawowego obowiązku szczepienia kotów przeciw wściekliźnie (tak jak jest to u psów) i weterynarze często odradzają takie szczepienie dla kotów domowych ale też dla kotów wychodzących w rejonach gdzie przypadków wścieklizny się nie odnotowuje - ze
@positive_rate: Wiem tyle co mi inny wet powiedział :)

U mnie (w Śląskim), u rodziny (w Łódzkim) i u znajomych (Dolnośląskie) oraz na wakacjach (Pomorskie) widziałem ogłoszenia o darmowych programach szczepień - słyszałem też gdzieś o powszechności takich programów, ale powiem szczerze - nie weryfikowałem tego. Natomiast od weta usłyszałem, że wychodzący kot bezwzględnie powinien być zaszczepiony - ta choroba zbyt wiele różnych zwierząt atakuje, w tym te, które kot może
U mnie (w Śląskim), u rodziny (w Łódzkim) i u znajomych (Dolnośląskie) oraz na wakacjach (Pomorskie) widziałem ogłoszenia o darmowych programach szczepień


@neo_1995: Na pewno dla kotów? Bo dla psów to powszechne, ale o takich programach dla kotów informacji w necie nie mogę znaleźć...
Ale przy tym szukaniu tyle się naczytałem o wściekłych kotach, że chyba wezmę jutro mojego i zaszczepię;p
@positive_rate: Wszystkie ogłoszenia jakie widziałem dotyczyły zarówno kotów jak i psów (a widziałem nawet raz info, że inne też zaszczepią... króliki? Nie mam pojęcia) tj. zwierząt domowych. Nie wiem jak to wygląda na wsiach, ale w mieście na pewno pisali o jednych i drugich.
@kawaiimaid666: @nint ( ͡° ͜ʖ ͡°) temat skończył się tak, ze usunęła wszystkie wpisy, mnie dodała na czarno, a kot najprawdopodobniej poszedł do piachu, bo od tamtej pory ta infantylna osoba nie napisała nic na temat dzielnie „uratowanego” kota ze zrujnowanym zdrowiem psychicznym.