Wpis z mikrobloga

Będąc niegdyś na siłowni padła mi bateria w słuchawkach. Chcąc nie chcąc krzątam się zatem po sali nasł#!$%@?ąc odgłosów fitnesowego lasu.

Nieopodal dwie sztuki w leginsach prowadzą na orbitreku typowo kobiecą konwersację: że jedna dziś na imprezę założy bolerko, druga szpilki, że ale się Gwitowa spasła, a że Kaśka to szmata bo się ostatnio na Piotrka spojrzała.

Wówczas zauważam tuż obok dwóch karków cisnących żelastwo na płaskiej. Laski zabrały się niebawem, a wtedy słyszę jak ten asekurujący z takim autentycznym zaciekawieniem w głosie szepcze do kolegi:

- Ty, Robson, a co to jest bolerko?

Na to Robson odstawił z hukiem sztangę na widły, zerwał się z ławeczki i stojąc na pompie z poczerwieniałym licem, wypuścił powietrze ze świstem i tonem mentora, niczym Mojżesz na górze Synaj, Martin Luther King w Waszyngtonie w '63, jak dziadek do wnuków w "Było sobie życie", tako rzecze:

- To jest, #!$%@?, proszę ja ciebie, takie coś, co się tym brwi do góry nakręca. Wiem, bo moja Mariola to ma.
- Acha... - odrzekł z nieukrywanym podziwem drugi.

xD

Insta | Blog

#wanderlust - tag z moich opowiadanek i podróży.

#heheszki #silownia #mikrokoksy #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
Dwadziescia_jeden - Będąc niegdyś na siłowni padła mi bateria w słuchawkach. Chcąc ni...

źródło: comment_R9jC116qC8Vmsai5vKOXw0uURNmgix0n.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
Będąc niegdyś na siłowni padła mi bateria w słuchawkach.


@Dwadziescia_jeden: Jakież klasycznie niepoprawne użycie imiesłowu. Aż mi się moja podstawówkowa polonistka przypomniała. A jak wdzięcznie by Cię ośmieszyła przed klasą...
  • Odpowiedz
@gardan: @S0Cool: bateria była na siłowni i padła, co w tym dziwnego?

;)

Żartuję oczywiście. Zazwyczaj nie odpowiadam na poprawki bo rzadko kiedy są zasadne i inne Mirasy szybko je wyjaśniają, ale w tym wypadku muszę się zgodzić. Imiesłowy przysłówkowe, a szczególnie ten współczesny, to zdradliwa rzecz. Potraktowałem "mi" jako przeniesienie podmiotu, a powinna zostać użyta strona czynna.

Edit: @Limonene: o, widzę że wpadliśmy na ten
  • Odpowiedz