Wpis z mikrobloga

Od jakiegoś czasu zamierzam kupić sobie jakiś fajny nowy używany #samochod . Jedną z opcji jest #honda #civic mk8 czyli popularne ufo. "Napaliłem" się na wersję GT i to w kolorze innym niż czarny. Jednakże z rynku krajowego tych samochodów w ogóle nie ma w sprzedaży a więc pozostaje mi zakup od #handlarze #handlarzmiroslaw ( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety co sobie upatrzę jakąś obiecującą sztukę to znika ona nim zdarzę obejrzeć. Ostatnia czerwona została sprzedana w czwartek po 4 dniach od wystawienia a ja miałem jechać obejrzeć w sobotę. Przedostatnia niebieska została sprzedana po 2 dniach i 2 dni przed moimi niedoszłymi oględzinami. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stąd też ewentualne zainteresowanie zwróciłem w stronę koloru ciemnego i np przykład tego egzemplarza -> https://www.otomoto.pl/oferta/honda-civic-lifting-1-8-vtec-5drzwi-alu-17-polskora-idealna-ID6BEt3a.html . Czy tutejsza społeczność dostrzega jakieś dodatkowe modyfikacje poza gałką zmiany biegów i zniknięciem napisu civic z tylnej klapy? Czy samochody w belgi są równie "rygorystycznie" kontrolowane podczas przeglądów jak te na rynku niemieckim? Czy w ogóle warto się wybierać na oględziny tego egzemplarza bo mam spory kawałek. No i czy ktoś ma jakieś doświadczenie z tym sprzedawcą? (w co bardzo mocno wątpię) ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dzięki za wszystkie pomocne odpowiedzi.
  • 18
Coś podejrzanie tania jak na taki rocznik ;) ja swojej szukałem 4 miesiace, sprzed nosa sciagneli mi 4 ale się nie podałem. W końcu mi się udało i mam piękna, rudą honde :) Na wstępie skresl handlarzy i kupuj od osób prywatnych.

Co masz na myśli piszac wersję GT?
@Aerwin: gt czyli 2 lifting w 2011 roku. pół skóry w środku, grill z types i rogale na nadkolach w kolorze nadwozia. więcej zmian nie pamietam
@twar:

Niniejsze ogłoszenie jest wyłącznie informacją handlową i nie stanowi oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego. Sprzedający nie odpowiada za ewentualne błędy lub nieaktualność ogłoszenia. Informacje umieszczone w ogłoszeniu, służą jedynie celom informacyjnym. Nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego oraz opisu towaru ani zapewnienia rozumieniu art. 4 Ustawy z dnia 27 lipca 2002 roku o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Indywidualne uzgodnienie właściwości i specyfikacji pojazdu następuje
Panowie bez emocji (jak tak sie staram do tego podchodzic) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
w tym zestawieniu -> https://www.otomoto.pl/osobowe/honda/civic/viii-2006-2011/od-2009/?search%5Bbrand_program_id%5D%5B0%5D=&search%5Bfilter_enum_damaged%5D=0&search%5Bfilter_enum_features%5D%5B0%5D=leather-interior&search%5Bfilter_enum_fuel_type%5D%5B0%5D=petrol&search%5Bfilter_enum_gearbox%5D%5B0%5D=manual&search%5Bfilter_enum_no_accident%5D=1&search%5Bfilter_float_engine_power%3Afrom%5D=120&search%5Bfilter_float_engine_power%3Ato%5D=300

nie ma żadnej oferty od prywatnego użytkownika a wszystko to #handlarze i coś sobie będę z tego musiał wybrać do obejrzenia. Kilka z tych ofert już odrzuciłem z tego względu, że te samochody stoją już dość długo a skoro jest na nie taki popyt to ktoś musiał je już
@Aerwin
powiadomienia powiadomieniami ale przeciez ludzie pracuja itd, nie skocze do morza jak forrest gump i nie poplyne bo gdzies ktos rzucil na rynek jakis samochod, szanujmy sie odrobine ( ͡° ͜ʖ ͡°) poza tym wspomnialem ze szukam tez innych samochodow wiec to ze jakas honda pojawia sie na rynku to nie znaczy ze ja wezme z zamknietymi oczami. Trzeba jechac do aso aby sprawdzic itp a to
@zundapp, jak kiedys bedziesz sie nudzil to zrob jakies foty, nie ja to moze inny kupiec sie znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tak z ciekawosci ile ten silnik pali przy normalnej jezdzie, tzn bez pilowania obrotow jak popieprzony przy ruszaniu i w miare plynnej jezdzie gdy sie juz rozpedzi?

No i jak twarde jest to zawieszenie? Bo jezdzilem juz civiciem na kolach 17' i bylo w miare
To szerokiej drogi dla ich szczesliwych nabywcow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bynajmniej nie zamierzam sie spieszyc i pedziec po 10 letni samochod bo gdzies cos na rynek "rzucili", samochodow na swiecie nie brakuje, jak wspomnialem jak bedzie trzeba to pojade za zachodnia granice i sam sobie cos przywioze, teraz jest ciezka pora na kupno samochodu bo to nie ma opon zimowych a to nie ma zalozonych a
@zundapp: to co Ty tam masz za silnik? Mój type s z 2009 w trasie 6-7, a po mieście teraz w zime z ogrzewaniem/klimatyzacją 8l na setke. Jak leciałem autostradą przez dłuższą chwile średnio 180km średniego spalania powyżej 10l nie miałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)