Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki
Grał ktoś z Was może w Hero Realms korzystając z klas postaci z rozszerzeń?
Hero Realms to jeden z dwóch ulubionych szybkich dwuosobowych tytułów, więc pewnie na coś się skuszę, ale nie wiem czy kupować z miejsca pełny, 7-elementowy komplet (5 postaci i 2 bossów) czy może część z nich jest słabsza i wystarczy kupić sobie 3-4 dodatki, a resztę olać?

#grybezpradu
  • 5
@MowMiDejw: Nie ma jeszcze. Ale powinny być 20 lutego.


No i jest przedspzedaż na 3trollach, cena to stówka za wszystko i w bonusie mata do gry.
Przy okazji pretekst żeby sobie kupić Sherlock Holmes: Detektyw doradczy i może jakieś dodatki do Legendary Marvel. No wiesz, z oszczędności na wysyłce ;)
@venomik: Weź nic nie mów, bo zaraz sam coś kupię. A już w drodze do mnie dwa kolejne scenariusze do TIMES Stories (zrobili dodruk) i jakieś BOBASY (na prezent) XD

Wracając do HR. Pakiet Bohatera to rozumiem nowa talia początkowa, a pakiet Bossa? Talia początkowa i dodatkowe karty? Nie interesowałem się tym specjalnie, bo o tych dodatkach już tak słyszę od paru miesięcy i... no właśnie. Ciągle za miesiąc ;)
@MowMiDejw:
Charakter pack to faktycznie nowa talia podstawowa, dopasowana do postaci. Plus obok tych 10 kart są dwie dodatkowe karty umiejętności: jedna stale aktywna przed Tobą przez całą grę, druga silna, jednorazowego użytku.
Ale pomijajac takie drobiazgi jak te dwie karty czy różną ilość punktów życia na wstępie - nie ma zmian w mechanice.

Natomiast karty bossów już mają zmiany w mechanice. Jakieś dodatkowe karty, jakieś kradnięcie kart zamiast ich niszczenia,
@venomik Kiedyś w końcu na jakieś #planszowkiwpoznaniu się wybiorę. Na chwilę obecną mam sporo gier, a mało czasu żeby grać.
Z tego, co piszesz (i z tego, co widziałem na stronie), to kupując talię bossa masz i nową talię startowa i możliwość zmiany mechaniki nowymi kartami. Dla kogoś, kto gra 2-3 partie raz na dwa tygodnie (czyli dla mnie), to takie dwa różne dodatki (Lisz i Smok) są chyba idealna opcją.