Wpis z mikrobloga

Za każdym razem, gdy ktoś ze znajomych na fb komentuje tego typu obrazki, to z zażenowaniem myślę sobie, że ludzie nadal nie potrafią podawać poprawnych odpowiedzi, mimo że było już tego pełno. Ja za każdym razem patrzę i od razu widzę te oczywiste podpuchy w ostatniej linijce. Dla połechtania własnego ego przeliczam sobie w pamięci i zazwyczaj sam się mylę, bo na coś nie zwrócę uwagi. Podobnie było z poniższym rysunkiem.

No to standardowo: Jaki wynik pod znakiem zapytania?
#matematyka #zagadka #lamiglowka
Wykopaliskasz - Za każdym razem, gdy ktoś ze znajomych na fb komentuje tego typu obra...

źródło: comment_6WdgpHn7Lx5doPoCx2XTNg1dTiAgcymG.jpg

Pobierz
  • 125
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wykopaliskasz: zadanie jest z dupy gdyż para butów to 10. Nigdzie nie jest podane ani nie można tego wyliczyć że jeden but to 5 ponieważ idąc tym tokiem myślenia to połowa z 20 to 2 lub 0 a nie 10 ew. połowa z 8 to przecięta cyfra 8 a nie 4
  • Odpowiedz
Typowa zagadka z gatunku "co autor miał na myśli".


@adibor: A mimo to wszyscy bez zastanowienia wiedzą o co chodzi. Jedynie niektórzy sobie dopowiadają zasady, żeby wytłumaczyć, dlaczego czegoś nie zauważyli (a w zasadzie udają, że od razu to zauważyli, ale specjalnie nie brali tego pod uwagę, bo to jest niewiadoma i nie da się policzyć).

To nie jest definicja zagadki "co autor miał na myśli". To jest szukanie filozoficznych
  • Odpowiedz
I znowu potwierdziły się moje obawy co do tego, że jestem w promilu najinteligentniejszych ludzi na świecie, a reszta to ociężały umysłowo plebs. Cierpię.
  • Odpowiedz