Wpis z mikrobloga

Dlaczego wszędzie w mediach #ciaza jest przedstawiana jako coś wspaniałego? Wiecie, przyjemna muzyczka, uśmiechnięta przyszła mama, wspaniały stan, wyjątkowość po prostu. Czasami tylko w filmie jakaś laska zanim się dowie, że jest w ciąży to się raz zrzyga i zaczyna wtedy coś podejrzewać. U mnie wygląda to tak-przez cały pierwszy trymestr, 24h/7 mdłości i rzyganie. Nawet jak juz coś zjadłam, to na 99% to zwróciłam. W zasadzie moja codzienność to rzyganie i noszenie zawsze przy sobie plastikowych worków. Do ludzi przestałam już kompletnie wychodzić, bo prawie każdy zapach powodował rzyganie. Raz jak poczułam, że ktoś wrócił z dworu po szlugu, to zrzygalam się na środku pokoju, więc było to dla mnie co najmniej wstydliwe i niekomfortowe, wolałam siedzieć w domu. Teraz, w drugim trymestrze rzygam już tylko tak z 5 razy dziennie, za to wieczorami mam ataki migreny, czasami wyje z bólu. Tak wiem, mogłam się nie ruchac xD mimo wszystko cieszę się, ale sporo radości ucieka przez to wszystko. #rozowepaski jak to było u Was? #dzieci
  • 62
  • Odpowiedz
@Omatko_znowu: Nie, to pierwsze dziecko. Juz sie przyzwyczailam do braku snu. Teraz problemem jest to, ze w ciagu dnia nie moge nic zrobic, bo dziwnym trafem, kiedy chce sie umyc, mala sie budzi, bo wyczuwa, ze mnie nie ma. Ale ucze sie sobie z tym radzic. Dzis polozylam ja do kolyski po karmieniu, oczywiscie nie chciala zasnac, bujalam ja, a ona przysypia na 2 minuty i sie w kolko budzila.
  • Odpowiedz
@agataen: Ja bylam nacinane, dupa nie moglam usiedziec na krzesle, a w szpitalu tylko takie byly, to mega dobijajace. Ale nie trwalo to na szczescie dlugo. A co do baby bluesa, to tak jak pisalam, inaczej to sobie wyobrazalam. Dalam sie naciac na reklamy, gdzie dziecko jest spokojne, tylko je i spi, a mama ma duzo wolnego czasu. Szokiem bylo dla mnie, ze trzeba karmic co 2 h, dopiero po
  • Odpowiedz