Wpis z mikrobloga

Dlaczego wszędzie w mediach #ciaza jest przedstawiana jako coś wspaniałego? Wiecie, przyjemna muzyczka, uśmiechnięta przyszła mama, wspaniały stan, wyjątkowość po prostu. Czasami tylko w filmie jakaś laska zanim się dowie, że jest w ciąży to się raz zrzyga i zaczyna wtedy coś podejrzewać. U mnie wygląda to tak-przez cały pierwszy trymestr, 24h/7 mdłości i rzyganie. Nawet jak juz coś zjadłam, to na 99% to zwróciłam. W zasadzie moja codzienność to rzyganie i noszenie zawsze przy sobie plastikowych worków. Do ludzi przestałam już kompletnie wychodzić, bo prawie każdy zapach powodował rzyganie. Raz jak poczułam, że ktoś wrócił z dworu po szlugu, to zrzygalam się na środku pokoju, więc było to dla mnie co najmniej wstydliwe i niekomfortowe, wolałam siedzieć w domu. Teraz, w drugim trymestrze rzygam już tylko tak z 5 razy dziennie, za to wieczorami mam ataki migreny, czasami wyje z bólu. Tak wiem, mogłam się nie ruchac xD mimo wszystko cieszę się, ale sporo radości ucieka przez to wszystko. #rozowepaski jak to było u Was? #dzieci
  • 62
@klaud1x nie przytyjesz miliona kg tak jak ja.
W obu ciążach zero młodości, wymiotow, no nic. W pierwszej dopiero bezsenność na końcu mnie wykańczała, bolące biodra przy lezeniu na boku.
W drugiej spałam jak szalona, ale ostatnie 2 miesiące były bardzo ciężkie przez wielkość brzucha. Generalnie potwierdzam, że ciążowej to nie fajerwerki. Jedynie, teraz z perspektywy czasu, z wiedzą i przeżyciami już inaczej bym podeszła do tematu:)
@nama:

Oby, ja to pewnie za jakieś 3/4 lata najwcześniej, ale jestem gotowa jeść idealnie wedle wyliczeń dietetyka, byle nie utyć. Wiadomo, coś tam tyle ile trzeba dla dziecka - no trudno, zrzuci się później, ale historie typu "utyłam 30 kg" mnie przerażają.

Btw takiego pozwalania sobie na wszystko nie rozumiem z innego powodu - przecież tłuste słodkie jedzenie jest cholernie niezdrowe i o ile teraz sobie sporadycznie zjem to będąc
@ruok: czasem nawet nie wpieprzają syfu, tylko obiad się dwa razy zje i to taki solidniejszy, potem deser. Żołądek się rozciąga, częściej ssa z głodu - myślisz oho bobas głodny, jesz więcej i potem to leci. Tyjesz myślisz że to normalne bo przecież w ciąży jesteś i w ciąży się tyje c'nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zero kontroli

No i w ciąży zapotrzebowanie energetyczne wzrasta o jedynie
@ruok: Chciałabym znać na to receptę :D czasami wystarczy, że o czymś pomyślę, np. O kawie, to lecę szybko do kibla :D nawet przestałam używać perfum. Ciężko jest też gotować z wiadomych względów, w pierwszym trymestrze nie ugotowalam NIC. Czasem już człowiek naprawdę ma dość.
@nama: Ja mam problem z tarczycą :( więc i metabolizm gorszy..na razie to ok, jestem size 36, ale chcę osiągnąć swoją szczytową formę fizyczną, jeszcze coś pozwiedzać, kariera i dopiero wtedy.
Jednak mam 23 lata więc też stara nie jestem i moje plany na "dopiero" to wedle wielu znajomych "już" XD
@nama: W takim razie można powiedzieć, że mam szczęście w nieszczęściu. Nie mogę patrzeć na fastfoody i napoje slodzone. Jem głównie owoce i warzywa, sporo nabiału, a pije tylko wodę. Dodam, że przed ciąża należałam raczej do osób, które za często sobie pozwalały na niezdrowe rzeczy, teraz smakuje mi tylko zdrowe :)
@ruok: współczuję, ogólnie kontrola tarczycy w ciąży i przed jest bardzo ważna, moja cumpela właśnie jest teraz w 12 tygodniu i niestety poprzednia ciąża nieudana przez tarczycę, obecnie na bardzo mocnych dawkach jest.

23 lata to młoda jesteś jeszcze, chociaż szczerze? Gdybym była w obecnej sytuacji co teraz, miała takiego niebieskiego jak mam to bym i w wieku 23 lat się decydowała i to nawet z przyjemnością. Jak sobie tak liczę