Wpis z mikrobloga

Mirki, ostatnio afera za aferą w temacie masek antysmogowych, a dalej nie mam jasnej informacji:

Jaka #maska na #smog z FFP3, żeby nie wyglądać w niej jak chory na sars albo robotnik? Bo z ogarnięcia tematu wygląda na to, że te wszystkie stylowe to tylko drogie, a niekoniecznie skuteczne.

Póki co najlepsze co znalazłem to to - https://ecohealth.com.pl/ - 29zł za czarną z FFP3. Tylko szukam czegoś, gdzie jakiś zewnętrzny instytut potwierdził to FFP3.

Bo sam już nie wiem co lepsze - maska z magicznymi filtrami bez nawet wspominania o certyfikacji czy maska, w której producent deklaruje certyfikację, ale w sumie to i tak może nie spełniać tych norm, bo kto to sprawdzi.

Wołam najbardziej zanieczyszczone miasta #poznan #wroclaw #krakow #katowice #slask i swój #rzeszow tez
Pobierz dzek - Mirki, ostatnio afera za aferą w temacie masek antysmogowych, a dalej nie mam ...
źródło: comment_n8LIjJsC3DQzf7svIpxmtYCawLU6vVIj.jpg
  • 21
FMP3


@kj5: FMP3 + smog nie daje żadnych sensownych rezultatów

Poziom filtracji, a czas działania to chyba dwie różne rzeczy:
Coś info na temat certyfikatów itd jest tutaj - https://www.maski-antysmogowe.net/ - ale strona mi wygląda na stronę-reklamówkę pod pozycjonowanie czegoś, ew. promowanie EcoHealth?

Napisałem zapytanie do EcoHealth co jaki czas trzeba je wymieniać.
Ogólnie napisałem też do Respro, bo maski Techno np. kosztują ponad 2x więcej niż maski od nich spełniające FFP3 żeby mi wytłumaczyli jak to jest, ale na razie taka trochę wymijająca odpowiedź, więc zapytałem wprost.

Ale nawet brzydkie FFP3 u nich są droższe niż powinny być (a EcoHealth ma lepsze z wyglądu)
@kj5: powyżej normy bym powiedział. zazwyczaj spotykam się z przedziałem 50-70h.

jeżeli ktoś długo chodzi na zewnątrz no to będzie musiał zainwestować trochę każdej zimy:
90 dni liczę x 2h dziennie = 180h w sumie, więc w zależności od maski i odchyleń w użyciu - przydadzą się 3-4 maski na sezon.

przy 30zł za maskę to daje 120zł na sezon na osobę w domu

Nie wiem jak z tymi maskami za
Jaka #maska na #smog z FFP3, żeby nie wyglądać w niej jak chory na sars albo robotnik?


@dzek: A co za różnica jak się w niej wygląda jak zasłania większość ryja i nikt cie w niej nie rozpozna? xD
@dzek: Chcesz chronić płuca przed smogiem, czy lansować się w modnej maseczce?
Lepiej kupić w castoramie budowlaną maskę która działa niż te neoprenowe gówna
A co za różnica jak się w niej wygląda jak zasłania większość ryja i nikt cie w niej nie rozpozna? xD


@Szab: po prostu chcę, żeby to jakoś wyglądało. Wg Twojej logiki od razu mogę się od razu do tego ubrać w worek na śmieci, skoro i tak mnie nikt nie pozna, nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@bugg: to coś nie jest certyfikowane, jedynie badania własne,
@dafto: @rysi3k_: Ostatecznie padło na https://ecohealth.com.pl/pl/p/Casual-Black-no-logo/37

Wygląda ok, ma certyfikowane filtry.

Respro przyznało, że ich maska EV P3 jest skuteczniejsza od Techno. Jednocześnie Techno kosztuje 210zł, filtr do tego 60zł/sztuka (dwupak). Techno PODOBNO spełnia FFP1 [80% filtracji] (ale nie znajdziesz tego na ich stronie), EV P3 spełnia FFP3 [99% filtracji] i kosztuje 70zł, czyli niewiele więcej niż filtr do Techno. Ale trzeba też dodać, że filtr do Techno ma żywotność
@dzek: sorry za chaotyczną wypowiedź, ale cały czas robię research oraz zbieram dane :D

Jeszcze kilka dni researchu i mógłbym zrobić znalezisko CAŁA PRAWDA O MASKACH ANTYSMOGOWYCH, ale jestem no-namem tutaj, więc i tak nikt nie wykopie
@dzek zawolaj, ja wykopie bo temat ciekawy. No i koniecznie zdaj relacje z tej zamowionej maski. Jeden zawor chyba nie ogarnie szybkiego spaceru, lekkiego biegu?