Wpis z mikrobloga

@posuck: rynek lubiński w latach 50-tych ub.w. Niestety władza ludowa nie planowała odbudowy miast na zachodzie kraju bo długo nie było pewności co do statusu tych ziem. Liczono się nawet z tym że tzw. ziemie odzyskane wrócą do Niemiec.
Cegły z budynków wokół ratusza zostały wysłane na odbudowę Warszawy. Ostał się tylko ratusz, kościół gotycki, baszta oraz część murów.
ulan_mazowiecki - @posuck: rynek lubiński w latach 50-tych ub.w. Niestety władza ludo...

źródło: comment_tOI5WuAefPbSBGNXADqh3jpqRODXRMT7.jpg

Pobierz
Serio, Lubin? Jak tak można xD


@posuck: Kolega pierwszy raz na "Ziemiach Odzyskanych" xD? Przecież tam praktycznie każda mieścina tak wygląda. Jedne lepiej, drugie gorzej ale praktycznie każda ma komusze gównobloki w obrębie "starego" miasta.

Ogólnie jak teraz myślę to mam bekę, że niby te Ziemie Odzyskane takie och postępowe, Polska A wiadomo, elektorat partii pro-europejskich a prawda jest taka, że są to miejscowości, które wyglądają jak niemieckie interpretacje Irkucka i
@posuck: też mnie to uderzyło jak tam mieszkałem w hotelu z 3 tygodnie. idę na rynek a tam #!$%@? bloki, ludzie normalnie siedzą pod nimi na ławkach, w 3min jak szedłem przez rynek to co chwilę ktoś mordę piłuje na gówniaka na dole z okna...no polska B xD