Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: W 2017 roku amerykańska marynarka wojenna zastąpiła joysticki warte 38 tys.dolarów (o konstrukcji podobnej do systemu sterowania helikopterem) kontrolerami do konsol Xbox 360 wartymi ok. 20 dolarów i od tamtej pory to one służą wojskowym do sterowania peryskopem w łodziach podwodnych klasy Virginia.

#technologia #wojsko #usa #stanyzjednoczone #marynarkawojenna #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #xboxone #xbox360 #xbox
Pobierz PalNick - Ciekawostka: W 2017 roku amerykańska marynarka wojenna zastąpiła joysticki ...
źródło: comment_3kqdN9pww0zXCz7cH2n5gT511JkYbqlV.jpg
  • 104
@bajceps: @jandiabeldrugi: Ale w czym przeszkadza brak analogowych spustów? Większość gier nawet z tego nie korzysta, a jeżeli już to tylko w jakichś małych pierdach (typu powolne wyciąganie rewolweru w RDR2). Jedyny gatunek gier, który rzeczywiście korzysta z analogowych spustów to wyścigówki.
@szczompaj: Czasem szybkość biegu tym regulujesz np. w fifie.
@Student_AWAS: Ja całe życie na plejkach grałem i na xklocu nie umiem grać. Mam dość małe dłonie i podobno to decyduje komu jaki pad podchodzi. Amerykanie dla spaślaków zrobili swoje pady a japońce dla chudzielców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rafkit Ale te kontrolery mają sterowanie 3d. Jedna gałka daje ruch i obroty w 3 osiach. Pozwala na bardzo intuicyjne poruszanie się w środowisku 3d jedną ręką.
Mam takie 4 do PC, na początku nie byłem przekonany, bo zawsze grałem z analogami umieszczonymi obok siebie w jednej linii, ale okazało się, że ta asymetria jest bardzo wygodna. Padów od xboxa 360 używam nie tylko do grania, ale też do sterowania komputerem z pomocą programu glovpie i skrypty w którym zrobiłem sterowanie kursorem wygodniejsze niż np. w programie Xpadder. Gdyby ktoś chciał, to podzielę się skryptem.
@jandiabeldrugi: Coś Ci się pomieszało. Pad Nintendo ich nie ma, bo nie są aż tak przydatne jak inne funkcje - czyli odwrotnie do tego co napisałeś. Używam Switcha od ponad roku i jedyna gra, w której mogłyby mi się przydać, to Snake Pass - multiplat.
@michalsedziwoj: kiedys przy X360 bylem zdania ze lepiej aby byly jak PS4, wbudowane to usb i ladowanie ale pozniej, zycie nauczylo mnie ze lepiej baterie wymienic niz ja ladowac, nawet grajac. AA kosztuja grosze jako wieksze paczki. To samo w telefonach przy Note3 10s i 100%, a przy S7? Trzeba okolo godziny by naladowac od prawie 0 do 100%. Co z tego ze powerbank, fastcharge skoro trzeba ladowac? W Brazyli wymienilem,