Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: W 2017 roku amerykańska marynarka wojenna zastąpiła joysticki warte 38 tys.dolarów (o konstrukcji podobnej do systemu sterowania helikopterem) kontrolerami do konsol Xbox 360 wartymi ok. 20 dolarów i od tamtej pory to one służą wojskowym do sterowania peryskopem w łodziach podwodnych klasy Virginia.

#technologia #wojsko #usa #stanyzjednoczone #marynarkawojenna #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #xboxone #xbox360 #xbox
źródło: comment_3kqdN9pww0zXCz7cH2n5gT511JkYbqlV.jpg
  • 104
@pmub: bijatyki jak ktoś nie ma arcade sticka, część gier indie (np. jakieś platformówki 2D). Grywam też w jakieś starocie na emulatorze. Da się przeżyć bez dobrego dpada, zresztą pad z 360 był pod tym względem fatalny.
@bajceps: @jandiabeldrugi: Ale w czym przeszkadza brak analogowych spustów? Większość gier nawet z tego nie korzysta, a jeżeli już to tylko w jakichś małych pierdach (typu powolne wyciąganie rewolweru w RDR2). Jedyny gatunek gier, który rzeczywiście korzysta z analogowych spustów to wyścigówki.
@szczompaj: Czasem szybkość biegu tym regulujesz np. w fifie.
@Student_AWAS: Ja całe życie na plejkach grałem i na xklocu nie umiem grać. Mam dość małe dłonie i podobno to decyduje komu jaki pad podchodzi. Amerykanie dla spaślaków zrobili swoje pady a japońce dla chudzielców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@rafkit Ale te kontrolery mają sterowanie 3d. Jedna gałka daje ruch i obroty w 3 osiach. Pozwala na bardzo intuicyjne poruszanie się w środowisku 3d jedną ręką.
Mam takie 4 do PC, na początku nie byłem przekonany, bo zawsze grałem z analogami umieszczonymi obok siebie w jednej linii, ale okazało się, że ta asymetria jest bardzo wygodna. Padów od xboxa 360 używam nie tylko do grania, ale też do sterowania komputerem z pomocą programu glovpie i skrypty w którym zrobiłem sterowanie kursorem wygodniejsze niż np. w programie Xpadder. Gdyby ktoś chciał, to podzielę się skryptem.
@jandiabeldrugi: Coś Ci się pomieszało. Pad Nintendo ich nie ma, bo nie są aż tak przydatne jak inne funkcje - czyli odwrotnie do tego co napisałeś. Używam Switcha od ponad roku i jedyna gra, w której mogłyby mi się przydać, to Snake Pass - multiplat.
@michalsedziwoj: kiedys przy X360 bylem zdania ze lepiej aby byly jak PS4, wbudowane to usb i ladowanie ale pozniej, zycie nauczylo mnie ze lepiej baterie wymienic niz ja ladowac, nawet grajac. AA kosztuja grosze jako wieksze paczki. To samo w telefonach przy Note3 10s i 100%, a przy S7? Trzeba okolo godziny by naladowac od prawie 0 do 100%. Co z tego ze powerbank, fastcharge skoro trzeba ladowac? W Brazyli wymienilem,
@PalNick jak zagrałem pierwszy raz w Fifę na padzie od x360 to zmieniłem całkowicie swoje zdanie co do padów. Niestety padł mi RB, nie chciało mi się go wiecznie rozkręcać żeby przeczyscic styki więc kupiłem pada z Genesis na 7 dych. Niby na kablu ale gra się równie przyjemnie. Sony uczcie się
Kiedyś amerykanie przez 3 lata próbowali rozwiązać problem używania długopisów w stanie nieważkości. Po wielu próbach, budżecie wynoszącym kilkaset tyś. dolarów oraz dzięki zastosowaniu mini pomp ciśnieniowych udało się. Aby obniżyć koszty własne, zaproponowali Agencji Kosmicznej ZSSR zakup długopisów w cenie ok 1000$ za sztukę. Ci przeanalizowali sytuację i stwierdzili, że jednak dalej będą używali ołówków...


@dlugi-gr: to nieprawdziwy mit powtarzany w kółko. W rzeczywistości te długopisy kosztowały $2.39 za sztukę.
to nieprawdziwy mit powtarzany w kółko.


@nicniezgrublem: Dodatkowo bzdurny o tyle, że nikt sobie na ołówek w kosmosie nie pozwoli, bo pisanie ołówkiem powoduje że powstają drobiny grafitu poprzez ścieranie w trakcie pisania ołówkiem i ten pył unosi się na stacji w stanie nieważkości. Ogólnie, ładna to miała być historyjka, ale tylko pokazała że jej autor nie ma pojęcia o czym mówi.
@onionhero: pady od xbox'a na razie są montowane tylko w okrętach klasy Virginia (SSN-774 class) w pozostałych okrętach pozostał "orczyk" na tą chwilę zbudowano 17 jednostek klasy Virginia, docelowo ma być ich 66. 20$ to cena za sam kontroler bez mechanizmu sterowania, a cena 38tys $ to kwota także za mechanizm. Wiec cały wpis lekko wprowadza w błąd,
@piotr-maszkar: mam ten sam problem. Od 10 lat w nic nie gram ale córka ostatnio dostała xboxa. Odpaliłem wiedźmina. Za cholerę nie mogę się do tego ustrojstwa przyzwyczaić, zero przyjemności z grania. Aby sprawdzić czy myszka + klawiatura na pc dadzą radę testowo zainstalowałem jakiegoś unreala ... i cała noc z głowy. Chyba za stary jestem. Jedyny pad, który mi dobrze w łapie leżał był pad od supernintendo ;)
Kiedyś amerykanie przez 3 lata próbowali rozwiązać problem używania długopisów w stanie nieważkości. Po wielu próbach, budżecie wynoszącym kilkaset tyś. dolarów oraz dzięki zastosowaniu mini pomp ciśnieniowych udało się. Aby obniżyć koszty własne, zaproponowali Agencji Kosmicznej ZSSR zakup długopisów w cenie ok 1000$ za sztukę. Ci przeanalizowali sytuację i stwierdzili, że jednak dalej będą używali ołówków...


@dlugi-gr: Bzdurny nieprawdziwy mit. Ołówek się nie nadaje, drobiny grafitu=ryzyko zwarć.