Wpis z mikrobloga

Ciekawostka: W 2017 roku amerykańska marynarka wojenna zastąpiła joysticki warte 38 tys.dolarów (o konstrukcji podobnej do systemu sterowania helikopterem) kontrolerami do konsol Xbox 360 wartymi ok. 20 dolarów i od tamtej pory to one służą wojskowym do sterowania peryskopem w łodziach podwodnych klasy Virginia.

#technologia #wojsko #usa #stanyzjednoczone #marynarkawojenna #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #xboxone #xbox360 #xbox
PalNick - Ciekawostka: W 2017 roku amerykańska marynarka wojenna zastąpiła joysticki ...

źródło: comment_3kqdN9pww0zXCz7cH2n5gT511JkYbqlV.jpg

Pobierz
  • 104
  • Odpowiedz
tak, zapomniałem dopisać "każdy". Myślę, że można się tego domyślić i komunikat nadal jest jasny.


@PalNick: Nie, nie można się domyśleć. Piszesz o joysticku do wojskowej łodzi podwodnej, więc pierwsza myśl - specjalna konstrukcja, opracowana dla wojska tylko do tych łodzi, wyprodukowana na konkretne zamówienie, mała ilość, ścisła kontrola jakości i pochodzenia podzespołów, itd., więc koszt 38 tysięcy dolarów za sztukę nie jest niczym dziwnym. Dla porównania kierownica do bolidu F1
  • Odpowiedz
@poji: Chociaż widzę, że po pierwsze to to jest do One a nie 360 a po drugie jest sporo podrób. A oryginalne, przewodowe chyba od 25 dolanów w górę jednak. Także sorry, moja pomyłka.
  • Odpowiedz
1. nie tylko cena, ale też przyzwyczajenie - w USA prawie każdy miał xboxa i kształt jest znajomy, człowiek się szybko przyzwyczaja.
2. najlepszy kontroler jaki powstał to Xbox One Elite Controller i nawet z tym nie handlujcie
  • Odpowiedz
  • 2
@PalNick u mnie w pracy technolodzy/konstruktorzy CAD korzystają ze specjalnych kontrolerów które kosztują 500-1000zł a mają jedną czwartą możliwości pada do XBoxa ^^
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PalNick: @miken1200 ma rację. Też pomyślałem, że jeden joystick kosztuje 38k. W końcu wojsko, wysoka technologia its, więc wszystko jest możliwe. Czuję się oszukany :P
  • Odpowiedz
@albertbranka: nigdy nie miałem żadnego xboxa, za to miałem PSX, PS2, PS3 i uważałem tego pada za wzór cnót. Potem kupiłem do PC pada od X360 i bardzo szybko zmieniłem zdanie - gałki w wygodniejszych miejscach, znacznie lepsze triggery, lepszy (dla mnie) kształt. Do pada od playstation już nie wrócę, ale jednak 15 lat przyzwyczajenia robi swoje - do dziś nie umiem powiedzieć, gdzie są przyciski XYAB, zawsze szukam kwadrat, trójkąt,
  • Odpowiedz
@PalNick ciekawe czy skladane w chinach gdzie pod okiem wywiadu tez dorzucony będzie jakiś scalak czy wirus

Takie ceby z jednej strony to kręcenie lodow przez "swoich", ale prawda jest taka że krotkie serie produkcyjbe kosztują. Nie zdziwiłbym się gdyby ktoś wymieniał cała alektronikę w rych padach i zostawial tylko plastik (a i to dopiero po przeswietlebiu rentgenem).

NSA wymieniała kable internetowe podczas calej sprawy Snowdena, bo najwyrazniej są i takie ktore
  • Odpowiedz