Wpis z mikrobloga

Kupiłem używanego 3 letniego laptopa na Allegro od jakiegoś różowego paska. Dostałem go kurierem, patrzę a tam tak:

Dysk niesformatowany, nic nie wyczyszczone, a w szczególności:

- brak hasła na system
- dwie przeglądarki (w obu nie wyczyszczone zakładki, historia ani sesje + zalogowany Facebook, Allegro i pewnie ze 100 innych witryn - te dwie pierwsze się otworzyły same bo były otwarte zakładki w Chrome)
- Pełno prywatnych plików na dysku (w tym jakieś zdjęcia i dokumenty firmowe - dokładniej nie wiem bo nie zaglądałem)
- Zainstalowany Thunderbird (bez hasła, w pełni zsynchronizowany), a w nim ponad 3tys e-maili
- Zainstalowane dwa antywirusy (McAfee + Avast + Defender - w zasadzie z Windowsowym to trzy antywirusy)

Ludzie, co z wami... zrozumcie że ktoś z dostępem do takiej ilości wrażliwych informacji może zrobić dosłownie WSZYSTKO. Brak obycia w komputerach nie zwalnia z minimum odpowiedzialności!

Teraz pobieram nowego Windowsa na pendrive (z opcji resetowania do ustawień początkowych nie korzystam) i postawię tam na nowo system. O żadne screeny i zdjęcia nie proście bo nie zamierzam nic upubliczniać (to chyba oczywiste).

#laptopy #komputery #pcmasterrace #allegro #logikarozowychpaskow #rozowepaski
  • 21
@MaddoxX1911: Ja mówię o kimś takim jak ja, czyli osobie bez interesu do uzyskiwania dostępu do prywatnych danych poprzedniego właściciela. Gdyby trafił się ktoś kto celowo chciałby odzyskać prywatne pliki to nawet format nie pomoże bo większość da się odzyskać (zwłaszcza po domyślnym szybkim formatowaniu). W zasadzie to jedynie zerowanie lub nowy dysk nas zabezpiecza.