Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem skąd wysokie ceny ubrań takich marek jak gucci, armani itp. Skarpety #!$%@? za prawie 800 zl xD bluza z napisem CHICAGO BULLS za 1500 złotych xD Zwykła czarna bluza, jak bylem dzieciakiem, to były takie modne, co drugi dzieciak miał kupiona na bazarze za 30 zł a ine #!$%@? za 1500 xD Moze mam umysł biedaka, nie wiem, serio nie rozumiem, jak mozna wydawac tyle pieniedzy na jakas szmate xD #modameska #modadamska #przemyslenia
Ruchaka_rozrabiaka - Nie rozumiem skąd wysokie ceny ubrań takich marek jak gucci, arm...

źródło: comment_3G2VIxe4akNxT63MZgMSdFmdsaZ6ck8N.jpg

Pobierz
  • 109
  • Odpowiedz
Postrzeganie osiągalności towarów luksusowych również idzie w parze z wysokością wynagrodzenia. Przeciętny niemiec, gdy wyda 400 eur na buty, to wyda 20% swojej pensji netto, a nie połowę lub więcej jak przeciętny polak w przypadku butów za tę samą cenę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@stahuk: tak. Wolę zmieniać ubrania niż w jednych szmatach chodzić parę lat.
No chyba, że miałbym zarobki w granicach 10000 zł to co innego. Wtedy to co parę miesięcy miałbym bluze za 1500 zł.
  • Odpowiedz
@stahuk chyba świat na zachodzie wydaje ci się magiczny.
Dla Anglika 200 funta to nie jest jak dla Polaka 200zl. Z tym że Anglik kupi kurtkę za 300 funtów dość bardzo przesadzone, chyba, że rozmawiamy o bogatych Anglikach.
  • Odpowiedz
@Dansann: Tak, wydaje mi się magiczny, bo jako kierowca busa np. w Niemczech możesz zarobić 2500EUR, a w Polsce 2500PLN, przy czym ceny jedzenia i mieszkania są porównywalne.Skoro jest dużo większy rynek towarów "luksusowych", to chyba jest dużo większy popyt na tego typu towary? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 17
@stahuk @profumo gdyby było tak jak mówisz złotówka = funt to - nikt by nie narzekał na cenę benzyny 1.30 - nie było by używanych samochodów na drogach , przecież najtańszy nowy to 10k funtów. 20% społeczeństwa miałoby ferrari bo i u nas stać ludzi na samochód za 100k zł - sklepy typu HM czy Primark by nie istniały, tylko same gucci, Armani i inne I wiele innych rzeczy A jednak Primark
  • Odpowiedz
@Ruchaka_rozrabiaka Ta bluza to akurat kiepski przykład, ale powiedzmy, że np.: sukienka z jedwabiu będzie sporo kosztować i wszyscy o tym wiedzą. To samo np.: wełniane/ kaszmirowe płaszcze. Cena zależy też od jakości materiału (np.: kaszmir kaszmirowy nierówny). I zwykle sieciówki takich ubrań nie produkują, bo przeciętnych ludzi na to nie stać.
  • Odpowiedz
@stahuk jest większy popyt na towary luksusowe masz racje.
Zarabiają więcej niż u nas, a więc pozwolić sobie raz na jakiś czas na coś droższego to stać cię na coś dużo lepszego. Co nie osnacza, że uważają to za tanie i kupują to na co dzień.
  • Odpowiedz
@Ruchaka_rozrabiaka: Gdybym kupował dla metki, to bym szukał ubrań z #!$%@? logo i nie patrzył na jakość. Możliwe, że bym kupował nawet rzeczy "oryginalne" z olx lub lolegro. Nigdy nie kupię ubrań pokroju off-white, supream (no może z wyjątkiem bluzki z Kermitem xD), czy spodni Diesela bez przeceny (chyba :X).
@profumo: rozmawiaj z cebulą i ludźmi ograniczonymi ¯\_(ツ)_/¯
@Dansann: Wyobraź sobie, że nawet ludzie z piniondzem w sklepach pokroju
  • Odpowiedz
@stahuk ja eiem, że lepiej mniej a lepiej. Odnosiłem się do kurtki za 300 funtów, gdzie takie ceny są w sklepach ktore ciężko znaleźć na high street w mniejszych miastach, bo jednak nie sa, aż tak popularne jak to mówisz
  • Odpowiedz
@Ruchaka_rozrabiaka: konsumpcjonizm- ja też lubię czasami kupić coś o wiele droższego niż porównywalne produkty innych firm bo akurat chcę mieć z tej konkretnej i sprawia mi to przyjemność- trzymaj się swojego portfela i nie panikuj ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@stahuk: może i wszystko przemijać ale ja nie mam parcia na oryginały. Dla mnie bez znaczenia czy bluza ma logo Nike czy coś podobnego. Ma mnie się podobać nie innym.
  • Odpowiedz