Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pewnie było takich wpisów setki, ale mam takich trochę pytań dla bardziej doświadczonych niż ja, ale wstyd się przyznać, nie byłem nigdy na siłowni i nie do końca jestem into ćwiczenia, a nie mam też kogo spytać:

1. jaki będzie na początek dobry plan na rozruszanie ciała, jakiś pierwszy lepszy z internetu na wszystkie partie ciała będzie ok, czy tworzyć własny ze względu na problemy z bolącymi plecami w dolnej części (tak, raczej to będzie nieleczona lordoza),
2. rozgrzewka wystarczy taka zwykła najzwyklejsza jak to bywało na wf, idąc od głowy schodząc niżej,
3. kompletnie nie rozumiem tych serii i powtórzeń, skąd mam wiedzieć czy 5 serii po 20 powtórzeń z 5/10/100kg będzie dla mnie ok, czy po 2 powtórzeniach nie padnie mi serce z przemęczenia ( ͡° ʖ̯ ͡°)
4. o czym pasuje pamiętać - buty na zmianę, ręcznik, jakaś woda, rzeczy pod prysznic, spodenki i tshirt do ćwiczeń, coś jeszcze
5. słynna dieta - rozumiem, że na początek wystarczy jak zacznę jeść normalnie i regularnie w ilości mojego zapotrzebowania plus X kalorii więcej, żeby nabrać wagi, czy lepiej od razu iść na całość i zacząć liczyć i wyliczać kalorię,
6. jest jakaś kultura na siłowniach, coś co (nie)fajnie jest robić, wchodząc należy rzucić luźne cześć w szatni, czy witać się z każdym jakbyśmy się znali 20 lat, czy siedzieć cicho,
7. myślałem, żeby wziąć kilka pierwszych treningów z trenerem, bo kompletnie nie mam pojęcia jak używać danego sprzętu i żeby mi ktoś pokazał co i jak, żebym nie zrobił sobie krzywdy, bo raczej dostępny gość na miejscu też pewnie nie chciałby siedzieć za darmo tylko ze mną i patrzeć czy i jakie ćwiczenia robię dobrze/źle,
8. nie chciałbym się trochę czuć nieswojo więc ogólnie lepiej uderzać do jakiejś większej sieciówki czy mniejszego klubu - może ktoś może polecić jakieś fajne miejsce w centrum w #lodz

Głupio te pytania brzmią, ale mam nadzieję, że będę się z nich śmiał za miesiąc czy dwa, że miałem takie obawy z pójściem i zrobieniem tego 1 kroku
#dieta #silownia #mikrokoksy #mirkoksy #trening

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Nie siedź w domu w ferie i w wakacje
  • 12
  • Odpowiedz
1. jaki będzie na początek dobry plan na rozruszanie ciała, jakiś pierwszy lepszy z internetu na wszystkie partie ciała będzie ok, czy tworzyć własny ze względu na problemy z bolącymi plecami w dolnej części (tak, raczej to będzie nieleczona lordoza),


To co Ci pasuje i czego bedzie sie mozna trzymac. Cwiczenia maja byc przyjemnoscia, a nie przymusem.

2. rozgrzewka wystarczy taka zwykła najzwyklejsza jak to bywało na wf, idąc od głowy schodząc niżej,


Tak,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja zrobiłem tak: pierwszy raz poszedłem i wypytałem gościa co tam pracuje, wszystko wytłumaczył XD Ba nawet pokazał co jak pracuje, dał plan z podstawowymi ćwiczeniami i powiedział że "treningi z trenerem" to minimum za miesiąc.
Pierwsze ćwiczenia to najpierw sam pokazywał, a potem ja robiłem. A jak czegoś zapomniałem to wszyscy chętnie pomagali ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie ma co się bać, bo niby
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: I tak każdy wie, że za tydzień nawet nie pojawisz się na siłce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Po co się oszukiwać i męczyć, kup sobie piwko i spokojnie poprzeglądaj internet jak reszta społeczeństwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zdrówko, piszę leniwy-ja siedząc wygodnie bez zbędnego wysiłku ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: idź do trenera.

rozpisze Ci trening względem oczekiwań.
pójdzie z Tobą, pokaże jak wykonywać ćwiczenia, na co zwracać uwagę etc
działaj.
za jakiś miesiąc znów spotkaj się z trenerem, niech zobaczy co jak aktualnie robisz, poprawi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jak chcesz to pisz na priv, trenujemy grupowo biegi z przeszkodami, więc wzmocnisz się silowo i kondycyjnie. Trener do Ciebie dopasuje poziom no i jedyny koszt to karnet na siłownię. Nawet jeśli będziesz wolal ostatecznie przerzucac ciężary to i tak to będzie dla Ciebie dobry start.
  • Odpowiedz