Wpis z mikrobloga

@macadamia: Bo nie rozmawiam o polakach czy nigeryjczykach a o roznicach pomiedzy bialymi a czarnymi. I tym dlaczego stwierdzenie ze czarni generalnie sa lepsi w sporcie jest ok ale stwierdzenie faktu ze biali generalnie sa inteligentniejsi juz jest rasizmem. Pomimo ze zarowno jedno jak i drugie jest zgodne z faktami.
  • Odpowiedz
@macadamia:

>dlaczego nie chcesz identyfikować się z bardziej zawężonym genotypem, który rozróżnia przeciętnego polaka od innych narodowości w obrębie tej samej rasy

Bo to wciaz TA SAMA RASA - biala kaukaska. I o tym pisze
  • Odpowiedz
@dob3k: Jeżeli rzeczywiście podchodzisz do tego bezrefleksyjnie jako do statystyki, z której nie wyciągasz pochopnych wniosków, to przepraszam - masz rację, z mojej strony to odważne założenie, teraz widzę, że z twojej strony nie padało.
  • Odpowiedz
@macadamia: Kazdego traktuje indywidualnie i nie zakladam z gory ze jestem inteligentniejszy od kazdego poznanego czarnego czlowieka jesli o to Ci chodzi. Po prostu troche wkurza mnie swiat w ktorym nie mozna na glos powiedziec pewnych rzeczy nawet jesli sa zgodne z prawda bez posadzenia o rasizm, seksizm czy homofobie.
Taka wyidealizowana banka mydlana w ktorej wszyscy sa rowni i jednakowi
  • Odpowiedz
Zdolnosci intelektualne czarnych (jako rasy) sa statystycznie nizsze niz bialych.


@dob3k: natomist nie ma badań potwierdzających, że to zasługa genów. To jest przede wszystkim kwestia dostępu do edukacji. Czarnoskóry z Mozambiku wychowany w Niemczech nie będzie odstawał intelektualnie od swoich białych rówieśników.
  • Odpowiedz
@Aokx: Zawsze mnie śmieszy jak spierdokopki doszukują się tutaj wpływu genetyki xD Nic dziwnego, że nagród nie mają ludzie pochodzący z biednych krajów, lub ze względu na historię należący w większości do biedoty (np. USA).
Podobnie jest z Polakami, ale tu nagle już widza różne czynniki, które mają na to wpływ, a nie dotyczą rzekomego wpływu pochodzenia.

Zawsze się wtedy zastanawiam, gdzie oni chodzili do szkoły. Bo już nawet nie
  • Odpowiedz
@dob3k: olbrzymie. Stymuluje mózg do rozwoju. Bez matematyki, geometrii, bez nauczenia się myślenia przestrzennego polegniesz na takim teście mimo bycia bystrzakiem. Poza tym nie rodzisz się i nie umierasz z takim samym poziomem inteligencji.
  • Odpowiedz
@MagicznyToudi: zawsze można porównać Noble Polaków(38 mln w Polsce i pewnie z 10 mln na świecie)i Żydów (16 mln na świecie). 902 Noble dla Żydów i 7 dla Polaków. Przypał.
  • Odpowiedz