Wpis z mikrobloga

@dziaru: To, że testy mierzą hipotetyczną, nie do końca dającą się zdefiniować zdolność. Przez brak jasnej definicji jest ona tak naprawdę jedynie zdolnością do wykonywania tak a nie inaczej skonstruowanego testu, niczym więcej - a takie zdolności można trenować.
W naszej kulturze często daje się dzieciom puzzle, układanki i rebusy, dlatego z czasem staje się to dla nich proste. Daj taką układankę przedstawicielowi jakiejś odciętej od cywilizacji górskiej wioski - to
@Aokx: Murzyn nie jest określeniem pejoratywnym gdy jest pisane wielką litera, gdy piszesz z małej masz na myśli osobę wykorzystywaną do ciężkiej pracy, ale możliwe że się mylę bo przecież osoba która dyskredytuje wszystkich czarnych noblistów nie może się mylić. Patrząc na twoje wyrywy, niewiele się one różnią od tego"uga buga uga" które tak wyśmiewasz.
Przepraszam @dziaru, mój komentarz miał być skierowany do @dob3k, a nie mogę już go edytować.

Dodam jeszcze, że badania, które są wspominane w tym wątku, nie są "ukrywane ze względów poprawności politycznej", tylko zwyczajnie same w sobie nie dowodzą czegokolwiek sensownego. W psychologii jest tak, że jest tyle czynników mogących wpływać na dany wynik, że zrobienie badania, które jasno dowodzi "A zależy od B" jest niezwykle trudne - takie badania
Lista murzynów z noblem. Nobel za pokój lub literaturę to nie jest Nobel. Ciekawe że nie ma zdjęcia tego od ekonomi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Aokx: no niestety lata marginalizowania, niewolnictwa i segregacji rasowej zrobily swoje :/
@Nozyce dodam jeszcze, że w przypadku porównania noworodków trzeba by też wziąć pod uwagę proces przebiegania ciąży. Czy matka dobrze się odżywiała, czy żyła w stresie, czy dużo odpoczywała. To może mieć duży wpływ na kondycję mózgu noworodka.
@dob3k już tutaj parę osób opisalo Ci czemu są ułomne. Polecam też poczytać w necie polemikę z testami IQ. Ich fenomen polega wyłącznie na tym, że są jedyną metodologia która się podejmuje mierzenia inteligencji. Wg mnie można je traktować jedynie jako ciekawostkę.
@dob3k ciekawe skąd wzięli te współczynniki. To są rzeczy absolutnie niemierzalne. Jedyny pomiar jaki można by uznać to zamknąć wszystkich w pustych pokojach na całe życie. Dać im tyle samo czasu na naukę, takie same warunki, tak samo odżywiać a później robić testy na odpowiednio dużej grupie. Wtedy mielibyśmy czysty wpływ genów. Wszystkie inne badania to praca na zanieczyszczonych próbkach.
@Aokx:

Ja tylko wstawiłem listę, Ty poniosłeś się neuropejskiej fantazji. A poza tym to nic złego śmiać się z murzynów

a z Polaków można? Bo jak na wykopie ktoś żartuje albo krytykuje Polaków to jest nazywany ojkofobem, zdrajcą który pluje do własnego gniazda..

Śmiejesz się z czarnych a ilu Polaków dostało Nobla? Skłodowska dostała, ale to raczej dlatego, że wyjechała do Francji gdzie nikt jej nie rzucał kłód pod nogi.
Dlaczego