Wpis z mikrobloga

Serwus, zgodnie z sugestią @gobi12, rozpoczynam serię wpisów, w których chciałbym podzielić się z Wami moją tegoroczną uprawą chili od wysiewu nasion, po nam nadzieję obfite zbiory ;)

Aktualny zestaw do uprawy składa się z rozsadnika Respana Planter, do którego wsypałem 20 l keramzytu (ze względu na akomodację ciepła oraz regulację wilgoci. Dodatkowo podnosi też tacę z siewkami do odpowiedniej wysokości). Na keramzyt położona jest mata grzewcza (typowa mata do terrariów, podłączona pod regulator Ringder AC-112, który włącza i wyłącza matę, gdy temperatura podłoża osiągnie minimalną i maksymalną ustawioną temperaturę), a na niej taca i doniczko-paleta. Zestaw ustawiony przy grzejniku, dzięki czemu nie muszę grzać przez cały czas. Początkowo, do kiełkowania, zakres temperatur utrzymany w przedziale 27-29 stopni Celsjusza. Po wykiełkowaniu, obniżony do 25-27, a następnie 22-25 stopni.

Dziś możemy już chyba przyjąć, że wyszło wszystko co miało wyjść i ostatecznie jest 83/100 (wysiane 25 odmian, po 4 nasiona z każdej). Poniżej lista wszystkiego co w tym roku będzie u mnie rosło. Obok odmiany liczba wykiełkowanych nasion. Wysiew prosto w mini-doniczki 29 grudnia i 1 stycznia (Annuum'y). Gdybym wiedział, że pierwsze rośliny Aji pojawią się tak szybko (Aji White Fantasy już 1 stycznia) wszystkie Aji wysiałbym razem z Annuum’ami.

1. Capsicum Chinense
– Trinidad Moruga Scorpion Red - 3
– Trinidad Douglah Billy Boy - 1
– Dorset Naga Orange - 3
– 7 Pot Bubblegum Red - 2
– Bleeding Jigsaw SLP - 4
– Habanero Red Savina - 4
– Habanero Black - 3
– Habanero Peach - 4
– Habanero Harold St Barts - 3
– Fatalii - 4
– MOA Scotch Bonnet - 3
– Bahamian Goat - 4
– Snow White - 1
– PDN xD 2.3 (Pimenta da Neyde X Trinidad Douglah) - 4
– Pimenta da Neyde - 4
– Pimenta Preta Orange - 4
– NuMex Suave Orange - 3
– Trinidad Perfume - 4
2. Capsicum Baccatum
– Aji Amarillo - 4
– Aji Pineapple - 4
– Aji Lemon Drop - 3
– Aji White Fantasy - 4
3. Capsicum Pubescens
– Rocoto Marlene - 3
4. Capsicum Annuum
– Bulgarian Carrot - 3
– Jalapeno Brown - 4

Ps. Jednorazowo pozwoliłem sobie użyć tagu #chilizgobim, ponieważ to @gobi12 częściowo jest współodpowiedzialny za ten wpis, a dodatkowo chciałbym zainteresować wszystkich Was, którzy obserwujecie jego tag. Przepraszam jeżeli urażam kogoś w ten sposób. Wszystkie pozostałe wpisy będą pod głównym tagiem #chilishopec i będzie mi bardzo miło jeżeli postanowicie go obserwować.

#chilizgobim #chilishopec #chili #chilli #chilihead #papryczki #papryka
  • 12
@polutt: Docelowo planuję zostawić 2 rośliny z każdej odmiany, więc dosiewam tylko Douglaha i Snow White. W zasadzie to już w toku - na zdjęciu z 11 stycznia widać niebieski worek, w którym są mokre ręczniki kuchenne (może zmiana sposobu kiełkowania przyniesie efekty), ale w związku z obniżeniem temperatury nic się jeszcze nie dzieje. Na razie czekam. Dzięki za tag ;)
EDIT: w tekście jest błąd - to chyba wieczorne zmęczenie materiału ;)... w miejscu gdzie piszę o keramzycie pojawiła się „akomodacja” co jest oczywiście błędem i powinno być „akumulacja” ;)