Wpis z mikrobloga

@IlonMusk: Nie znam się, to się wypowiem. Ona leczy Avonexem pewnie od dawna i zna lek, jego dokładne działanie, skutki, ma wielu pacjentów tym leczonych, więc go poleca. Tecfidera niesie ryzyko groźnych powikłań, trzeba być pod ścisłą kontrolą. Może jej się nie chce podawać tego preparatu, mimo że jest (chyba?) bardziej skuteczny, szczególnie w początkiej fazie choroby. Ale to tylko moja opinia, nie jestem lekarzem.
@asema masz rację chyba bo dziś czekając jakiś czas pod gabinetem było sporo ludzi po leki i większość z nich brała właśnie Avonex albo jakieś drugie zastrzyki bo sprawdzałam w google. Tecfidery u Ani jednej osoby nie widziałam przez ten czas
@IlonMusk: Może spróbuj się skonsultować z innym specjalistą, albo młodszym, albo wręcz przeciwnie - bardziej doświadczonym. Ciężko doradzić co wybrać, ale rozmowa z innym lekarzem o tych konkretnych lekach może Ci pomóc dokonać wyboru.
@IlonMusk: jestem na Tecfiderze od połowy lipca zeszłego roku, wcześniej ~6 lat Betaferon. Przy zmianie leku miałem do wyboru albo T. albo jakiś Betaferon podawany co dwa tygodnie - nie chciałem się już kłuć i miałem dość tego co B. robi z głową.
Po tym czasie mogę polecić Tecfidere, czasami występują dość upierdliwe skutki uboczne, ale z reguły jest ok.
@IlonMusk: Dużo zależy od Twojej sytuacji, np. od tego ile masz lat i czy planujesz w najbliższym czasie macierzyństwo. Jeśli tak, to warto dopytać jeszcze lekarza o możliwość leczenie #copaxone. To jedyny lek stosowany w leczeniu stwardnienia rozscianego, który można brać w ciąży.
Jeśli nie planujesz na razie dzieci, śmiało możesz zdecydować się na inną terapię. W razie potrzeby - leczenie można odstawić lub zmienić na czas ciąży.
#tecfidera jest