Wpis z mikrobloga

Mój teść na 70. urodziny kupił sobie nowy, wypasiony samochód. Żona mi powiedziała, że wcześniej poszedł do lekarza i kazał się zbadać czy jest na tyle zdrowy żeby jeszcze przynajmniej parę lat prowadzić i cieszyć się z nowego nabytku. Plusujcie jego rozum i godność człowieka.
#samochody #motoryzacja #bmw
  • 91
  • Odpowiedz
@Neoplan: O #!$%@?. Ty weź mu powiedz żebyś się nie wygłupiał i jeśli może natychmiast zmienił zamówienie.

Jak chce pojarać się super autem na stare lata to niech weźmie tańszą wersję 530i lub droższą o 4000zł od 530d, 540i. Skoro zależy mu na 250 koniach mocy to 530i mu wystarczy. Jeśli chce silnik R6 z super kulturą pracy to niech w tych samych pieniądzach weźmie 540i. To jest dopiero wypas, gdy
  • Odpowiedz
@cwlmod: On miał każde BMW 5 począwszy od E39 i twierdzi że to jest dokładnie to co chce. Poza tym on dalej prowadzi firmę w Niemczech i potrafi zrobić 50 000 km rocznie po autobahnach. Np pojechać z Monachium do Berlina na spotkanie i wrócić jak jest ładna pogoda i można 200 :D
  • Odpowiedz
@Neoplan:

począwszy od E39 i twierdzi że to jest dokładnie to co chce

potrafi zrobić 50 000 km rocznie po autobahnach.


Jeśli jeździł R6/V8 w benzynie i dalej woli diesla to nie mam pytań. Jak jego to nie jara to na pewno najbardziej rozsądny wybór na duże przebiegi po niemieckich autobanach.
  • Odpowiedz
@cwlmod: Tzn. te co on miał to zawsze były diesle (pierwsza E39 to była już po lifcie więc nie tds), ale teściowa miała pierwszą X3 w wersji wypasionej, to tam było chyba R6. Więc ma porównanie. Poza tym jakimiś nieswoimi też na pewno jeździł.
  • Odpowiedz
@Neoplan: Gusta guściki. No ja nie chce jeździć niczym innym niż R6 odkąd kupiłem e36. Niestety finanse jeszcze nie pozwalają na kupno takiego auta więc szukam chociąż strzelających R4, żeby nie było nudno.
  • Odpowiedz
@cwlmod: jechałem akurat f10 z silnikiem 30i i z silnikiem 30d. Diesel zjada benzyne.

30i to fajny silnik ale do serii 3/4. Sam się nad nim zastanawiam.

Do g30 wszelkie 4 cylindrowe benzyny są za słąbe
  • Odpowiedz
@xspeditor: Być może. Ja tylko sugerowałem podobną moc w benzynie.

Nie jechałem f10 528i/530i tylko 525d i brakowało nieco mocy (moment był fajny do miasta). Wczoraj widziałem 435d i myślałem że się porzygam jak ruszył gwałtownie spod świateł. Takie drogie auto a mocą nie szokuje a dźwięk jak traktor. Może trochę przesadzam ale myślałem że R6 w dieslu jednak lepiej brzmi
  • Odpowiedz
@cwlmod: 525d to opcja budżetowa diesla jakeigoś sensownego w BMW.

silniki 35d to jest istna poezja przy wręcz śniesznym zużyciu paliwa

335d ma do setki 4,8sekundy przy średnim zużyciu 8litrów na 100km
  • Odpowiedz
@xspeditor: Może i poezja ale kosztuje poważne pieniądze :/ 525d jest najbardziej sensowną opcją. Tylko że 525d ma swojego killera w postaci merca e220d. Mniej pali a jedzie tak samo szybko i jest tańszy.
  • Odpowiedz
@Neoplan prawie wszyscy zgadzają się ze stwierdzeniem, że stare dziadki powinni mieć obowiązkowe badania lekarskie jak przekroczą 70 lat: bo często jeżdża bardzo źle.

No ale to inni, nie twoj dziadek.

To takie samo podejscie jak stwierdzenie że Polska powinna miec elektrwonię atomową - ale nie w naszej gminie, tylko gdzieś daleko.
  • Odpowiedz