Wpis z mikrobloga

Mirki, będę kupować sobie autko z salonu i nie wiem jaki model wybrać. Nie jestem motoryzacyjnym specem, więc wybrałem te modele, które wizualnie i na papierze (parametry i wyposażenie) są dla ok. Teraz proszę pomóżcie wybrać jakiś konkretny model :3 najbardziej skłaniam się ku Maździe lub Alfie, ale jeśli wybrane modele mają jakieś poważne wady to mówcie. Samochód ma mi posłużyć 4-5 lat.
#motoryzacja #mazda #honda #hyundai #mitsubishi #alfaromeo #kupnosamochodu #samochody

Jaki model wybrać

  • Mazda 3 (nowa) 11.9% (19)
  • Mazda 6 14.4% (23)
  • Mitsubishi ASX 1.9% (3)
  • Honda Civic 4D lub 5D 14.4% (23)
  • Alfa Romeo Guilietta 26.3% (42)
  • Hyundai i20 1.3% (2)
  • Hyundai i30 11.3% (18)
  • Toyota Auris 9.4% (15)
  • Renault Megane 5.0% (8)
  • Peugeot 308 4.4% (7)

Oddanych głosów: 160

  • 38
@LeniwiecPracoholik: 120 koni w takiej sporej maździe to dalej ledwo toczyło ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli jeździłeś wszystkimi to dochodzi kwestia rabatów. No i Twoich preferencji. Jak auto na 4-5 lat to w większości przypadków nie przejmujesz się utrzymaniem czy kosztami części

Gdybym JA szukał auta dla SIEBIE to ograniczył się do Aurisa, i30 i Mazdy 6 gdybym miał rodzinę
@LeniwiecPracoholik: Mówisz o kolejnej generacji Mazdy 3? Cieżko bedzie ci znaleźć jakąkolwiek opinie bo to auto wchodzi do salonów bodajże od marca. Jestem posiadaczem Mazdy 3 z 2015 USA, na co dzień mam styczność z wieloma samochodami w różnych przedziałach cenowych i klasowych - wszystkie najnowsze mazdy świetnie się prowadzą, pozycja za kierownicą jest ok, pojemne bagażniki, niskie spalanie(moja pali średnio 7.5 l/100 km), są żwawe, lewarki mają krótki skok a