Wpis z mikrobloga

Nie zajmuję się zawodowo kodowaniem, ale klient zamarzył sobie żeby mu stopkę mailową w #html dostarczyć. Próbuję to sam ogarnąć, i o ile z poskładaniem jakoś sobie poradziłem, to nie za bardzo wiem jak rozwiązać kwestię ikon social media i logo klienta w tejże.
Rozumiem, że obrazki powinny być wrzucone na jakiś serwer w sieci, żeby do kodu wrzucić linki do nich.
Nie mam własnego serwera, więc gdzie najlepiej to wrzucić? Chciałbym uniknać imgurów i innych takich, bo nigdy nie wiadomo czy to stamtąd nie zniknie.
#pytanie #webdev
  • 10
HTML base64 image encode


@pulposlaw: czekaj, powoli, bo rozmawiasz z laikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

mam kilka obrazków jpg, które muszą być w stopce (ikonka facebooka, linkedina, itp, plus logo klienta). da się je przekonwertować tak, żeby wrzucić je w src jako ciąg znaków po prostu?
Base64 jak kolega wyzej to bedzie najlepsze rozwiazanie. Swoja droga serwer to teraz za grosze lub nawet za free idzie #!$%@?, wysil sie troche. Dla duzej miedzynarodowej firmy to bym takie obrazki wrzucil na CDN.
@pulposlaw base64 nie wszystkie klienty pocztowe obsluguja.

@advert przez jakiego klienta wysyla on poczte? W Outlooku obrazy mozesz trzymac na dysku, podac do nich sciezke i za pomoca jakiejs tam flagi w rejestrze (nie pamietam obecnie) ustawic, zeby obrazy sie wysylaly razem z mailem i dziala wszedzie ;)

Same stopki w HTMLu to jakas padaka jest, najgorzej to ostylowac bo kazdy klient/aplikacja pocztowa inaczej to pokazuje, ignoruja co chca itp. Gdzies po
Swoja droga serwer to teraz za grosze lub nawet za free idzie #!$%@?

@onechaos: tak do kilkudziesięciu złotych rocznie da się coś znaleźć? bo rozważam, właśnie na takie doraźne potrzeby

przez jakiego klienta wysyla on poczte?

@Arveit: podejrzewam, że różnie, więc wolałbym uniwersalne rozwiązanie.

Same stopki w HTMLu to jakas padaka jest, najgorzej to ostylowac

tu na szczęście wchodzi w grę prosta tabela w dwóch kolumnach, więc żaden rocket science.
@Krall: @Arveit: @onechaos: @pulposlaw: hmmm a jeszcze inaczej - jeśli klient mi poda dostęp do swojego serwera, to wrzucenie tam obrazków i wygenerowanie linku jest proste? to działa jak taki zwykły upload na stronę, czy większa filozofia i trzeba jakichś klientów ftp używać itp?