Wpis z mikrobloga

Czołem Mireczki,

Maluje mieszkanie i w jednym miejscu podczas malowania drugiej warstwy odeszla mi farba razem z gruntem. Zrobiła się dziura, kawalki tej farby wystrzeliły mi z wałka nad tą dziure... Pytanie co teraz najlepiej byłoby zrobić? Ściana ma 10m długości i nie chce zdzierać całej farby bo to będzie dla mnie dramat... Myslalem żeby zeskrobać farbę na szerokości 1m i na całej wysokości, przytrzeć paca z papierem sciernym albo siatką co by wyrównać granice, zagruntować od nowa i zamalować dwa razy. Ma to sens? Dodam, że stało się tak w tym jednym miejscu, a obleciałem całe mieszkanie już dwa razy...

Nie usune konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#budujzwykopem #budownictwo #remontujzwykopem #remont #budowa #mieszkanie
  • 11
@pioterrr: tak zrób - zeskrob to co odchodzi, jeśli zrobi się nierówność zagipsuj (wystarczy jakiś mały gotowy gips w wiaderku), przetrzyj na równo, gruntowanie (najlepiej farba gruntująca bo płynny grunt zmyje gips) i malowanie
@powaznyczlowiek: Mam gotową gładź CEKOL, która była położona i zagruntowana pod farbą. A farba odchodzi razem z gruntem (Śnieżka grunt biała) właśnie do gipsu. Czyli zeskrobać do gipsu, zagipsować nierówność, dotrzeć i pomalować Śnieżka Grunt i potem farba?
@pioterrr: tak ten gips pod spodem, który się odkryje po zeskrobaniu farby też przetrzyj trochę grubym papierem ściernym - może za dużo gruntu w tym miejscu wyszło i się zeszkliło. Ten cekol będzie nawet lepszy do takiego wyrównania skoro nie musisz go extra kupować :)

Ogólnie taka poprawka jest upierdliwa bo trzeba zaczekać aż gips do końca wyschnie itd ale na końcu nie będzie nic widać więc warto :)
@powaznyczlowiek: Ale jest sens nakładania gipsu na całą zeskrobaną powierzchnie? Nie moge po zeskrobaniu przetrzec wszystkiego papierem i na brzegach zeby zgubic różnice i na to położyć biały grunt i potem już polecięc farbą? Jej sens kłaść gips na gips i docierać od nowa?
@pioterrr: oczywiście - tylko ta dziura, reszty ściany nie ruszaj - jedyne co to przy malowaniu "zahacz" wałkiem trochę dookoła tej dziury żeby nie było widać że było domalowane. No i farba koniecznie z tej samej puszki/serii