Wpis z mikrobloga

w islamie alkohol jest zabroniony a dla turystow ceny trzeba podniesc.


@Klotzmann: Turcja jest krajem świeckim. Islam w Turcji wygląda tak samo jak u nas katolicyzm. Czyt. 90% polaków jest katolikami ale mało kto poza starymi babami chodzi do kościoła. W Turcji jest podobnie. Tam nie piją alkoholu nie dlatego, że jest islam tylko dla tego, że co sobie stara sąsiadka pomyśli. W miejscach gdzie turcy są anonimowi (Europa, własne domy)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Brajanusz_hejterowy: ciekawe jak to liczyli, że w Holandii i Belgii im wyszło tak drogo... Spokojnie można kupić mnóstwo tańszych piw, bez problemu nawet 45 centów za pół litra.
  • Odpowiedz
pod warunkiem, ze nie sa muzlumanami, dla nich alkohol jest zakazany


@piter259: No tak bo jak u nas katolików jest nie kradnij to znaczy, że wszyscy katolicy nie kradną. Oh wait. W Turcji masz na papierze 96% muzułmanów. Ja nawet na głębokiej prowincji Tureckiej nie widziałem by ktoś poza wyjątkami szedł do meczetu czy modlił się na ulicy.

W Polsce masz 90% katolików. Z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że ty
  • Odpowiedz
Dla katolików też alkohol jest zakazany, przy okazji komunii składa się przysięgę o abstynencji.


@lavinka: Ostatnio byłem na komunii, zwróciłem na to uwagę i było Przysięgam nie pić alkoholu do lat 18.

Zresztą pismo święte będące podstawą wiary chrześcijańskiej jasno mówi, że Jezus pił i pić można. Nie można natomiast doprowadzać się do stanu w którym robimy burdy, zagrażamy innym, siejemy zgorszenie, albo jesteśmy alkoholikami.

No i nie można pić także
  • Odpowiedz