Wpis z mikrobloga

@ActiZ: za każdym razem niby xD ale u mnie też się tak mówi, często od babci słyszę zdanie "Ale Piottix ty się podałeś do ojca"
tak, podkarpacie
  • Odpowiedz
  • 3
No kurde ja nie wiem czego oni tam nie zrozumieli :/ podał się do ojca znaczy tyle, że ma dużo jego cech. Można też powiedzieć, że wdal się w ojca albo w matkę. Dolny Śląsk here i jakoś problemu ze zrozumieniem nie miałem
  • Odpowiedz
@ActiZ: W sumie troche beka, ale dopiero na mirko dowiedziałem się, że nikt tak nie mówi xD u mnie w domu rodzice zawsze mówili, że ktoś "podał się do kogoś" a nie mieszkam na Podlasiu.
  • Odpowiedz
  • 1
@kodijak szukający ma mieć świecę. Chodzi o to, że szukasz czegoś co jest trudno dostępne albo kogoś z konkretnymi umiejętnościami np. dobrego mechanika znaleźć to jak ze świecą w ręku.

Tak dla zobrazowania wyobraź sobie, że szukasz czegoś w zajebistych ciemnościach i masz tylko świece. No łatwo nie jest
  • Odpowiedz
@Millowisck: @r50_: Mieszkam we wschodniej części województwa - do Jasła mam kawałek, choć nie aż tak strasznie duży ;) Ale na studiach w Rzeszowie poznałem kilka osób z różnych miejscowości, które też tego używały.
  • Odpowiedz