Wpis z mikrobloga

Mam wybrać auto do 5k. Jeśli zdam Maturę to chcę iść na studia do #poznan albo #gdansk i potrzebuje wozidełka na trasę do domu i na dojazdy po mieście. Tata chce mi kupić Seicento albo Punto. Nie podobają mi się te samochody. Myślałam o czymś typu Citroen C2 albo Peugeot 206. Warto? Jakie jeszcze auta do tej kwoty dla drobnej dziewczyny? Mogłyby nie być jakoś specjalnie zamulone, bo autem rodziców pozwalam sobie deptać ale fajnie by było jak by mało paliło, bo wiadomo - studencka kieszeń.

#samochody #motoryzacja #pytaniedoeksperta
Pobierz A.....0 - Mam wybrać auto do 5k. Jeśli zdam Maturę to chcę iść na studia do #poznan a...
źródło: comment_p3HrYUtt9kdd3fqDE5IEx3y8MH1w0lsR.jpg
  • 83
@Adams_GA: @pawelczixd: Dokładnie, też kupiłem córce auto na studia, ale to jest auto na dojazdy do domu rodzinnego oraz weekendowe i wakacyjne wyjazdy, a nie do jazdy po mieście. Po mieście jeździ metrem i tramwajami. Dlatego kupiłem forda galaxy - bo jakby #!$%@?ła że auto jest dla niej za duże, to by znaczyło że jest #!$%@? kierowca i w ogóle jej nie należy nic kupować. A duże to w trasie
@Aleksandra2000 Osobiście jak studiowalem zaocznie w Poznaniu mimo iż posiadam auto po mieście poruszałem się komunikacja, bo jest dramat z parkowaniem, a i po mieście auto pali więcej. Bilet semestralny 35zl/mies chyba wychodzi. Do dziś często do pracy jadę autem a jak mam coś załatwić po pracy w centrum wybieram tramwaj bo dużo szybciej przejdę. Peugeot 206 myślę że nadal wizualnie wygląda całkiem nieźle mimo swoich wad a i nie jest jakiś
@Aleksandra2000: Jak długie to będą trasy?
Niestety większość tych samochodów które wymieniłaś, bardziej nadaje się do jazdy stricte po mieście, niż w trasę, chociaż oczywiście każdym można kilkaset kilometrów zrobić.
Z tego co wymieniłaś bardzo dobrą opcją jest Peugeot 206. Jak na swoją budę ma naprawdę dużo miejsca z przodu i mogłoby dla Ciebie być odpowiednie.
Sam takiego posiadałem z silnikiem 2.0 HDI, gdzie potrafił trochę osiągnąć, a i spalanie diesla
@Aleksandra2000: Pamiętaj też, że azjatyckie auta mają raczej słabą blachę i lubią rdzewieć -coś za coś :).

@Neoplan lubi po prostu duże auta, mają swoje plusy, ale sam śmigałem małymi (teraz dużym) i fajnie, nie powiem, ale miejskim autem też się przyjemnie jeździ, nawet w trasy - takie moje zdanie :). Rio robiłem po 1500km i żyje. Wymęczony nie byłem.