Wpis z mikrobloga

Moim problemem jest to, że mimo 26 lat nic nie wiem o życiu, jak załatwiać sprawy, ponieważ we wszystkim dotąd wyręczali mnie rodzice. Chciałbym się wyprowadzić i coś wynająć, ale obawiam się że sobie sam nie poradzę. Źle mi w obecnej sytuacji i chcę to zmienić, czuje się jakbym się zatrzymał w rozwoju na 16 latach. Do tego jestem uzależniony od komputera, marnuję przy nim całe dnie. Nie chcę być traktowany jak dziecko, które sobie nie radzi z życiem, chciałbym się usamodzielnić. Od zawsze byłem nieogarnięty, wszystkiego musiałem się dowiadywać od bardziej ogarniętych ludzi. Do tego nęka mnie #fobiaspoleczna co kto o mnie pomyśli, jak wypadnę itp. Przez siedzenie w domu utraciłem już zdolność do rozmowy z drugim człowiekiem, bo po prostu na niczym się nie znam i nie ma ze mną o czym porozmawiać. W głębi siebie wiem, że robię źle i chciałbym się zmienić, ale czuje się jakbym ciągle spał, brak chęci do zrobienia czegokolwiek, tak przyzwyczaiłem się do siedzenia przed kompem, że inne rzeczy sprawiają mi już trudności i powodują dyskomfort. Jak zmienić swoje życie?
#motywacja #przegryw #stulejacontent #gownowpis #przemyslenia #oswiadczenie ##!$%@?
#codziennysynbozy
  • 11
@marecki38420: Borykam się może nie z takim samym, ale z podobnym problemem. 2 miesiące temu zacząłem chodzić do psychologa i już mniej więcej wiem gdzie leży źródło tego wszystkiego. Tobie radzę zastanowić się co mogło doprowadzić do tego że jesteś teraz w takiej #!$%@? sytuacji, znaleźć jakąś rzecz która obecnie ci szkodzi i wyeliminować ją ze swojego życia. Oprócz tego polecam posłuchać tego gościa, https://www.youtube.com/watch?v=auZEtDzbeG4&list=PLRgB5oA_fm4_7IjAWt4LuBf8P-MTqHctk
@marecki38420: Jeśli chodzi o kwestie jak załatwiać różne rzeczy i sprawy, to możesz po trochu próbować się uczyć, naśladować. W końcu zaczniesz ogarniać parę rzeczy, potem więcej i łatwiej ci będzie przychodziło uczenie się. Jeśli chodzi o rozmowy z innymi ludźmi to może podpatrz jak inni ludzie rozmawiają, i tak rozmawiaj jakby od siebie.