Wpis z mikrobloga

Ziomy, jutro mam rozmowę ws podwyżki. Ile zażądać?

Pracuje w biurze, jestem tak jakby można powiedzieć kierownikiem biura choć pracuje tam tylko jeszcze jedna dziewczyna xD Jestem w firmie od 2 lat (od początku istnienia), moimi zadaniami jest głównie pomoc administracyjna handlowcom, którzy są w terenie (back office), sprawdzanie, procesowanie, poprawianie umów, dbanie żeby wszystko było w terminie i rozliczanie gmin / klientow, z którymi mamy umowy, ale generalnie jestem tam od wszystkiego, załatwiam przeróżne sprawy, uczę nowe osoby itd. kolejna sprawa, że wyrobiłem sobie bardzo duże zaufanie (w przeciwieństwie do koleżanki, z która pracuje), wszelkie nowe / ważne sprawy trafiają do mnie, tak na dobrą sprawę jeszcze nic tam nie #!$%@? i tym zarządzam. Wiele razy załatwiałem sprawy po godzinach, podczas L4 i podczas urlopu (ale mogę też wyjść wcześniej z pracy, jak mam potrzebę). Handlowcy po pomoc dzwonią tylko do mnie (chyba że ich odeśle do koleżanki), od kilku osób słyszałem, że chcą być obsługiwani tylko przeze mnie, także opinię mam bardzo dobrą. Teraz jeszcze jeden prezes otworzył inny biznes i jest go 2x mniej w firmie, co przełoży się na moje obowiązki, których mam już tak dużo, że nie nadążam w niektóre tygodnie. Praktycznie każdy (włącznie z prezesami) w tej firmie zdaje sobie sprawę, że jeśli odejdę, to się w tej firmie trochę posypie rzeczy.

Od tych 2 lat zarabiam 2250 zł netto. Jak zacząłem, to było aż zbyt dużo. Firma zaczynała itd. teraz wiem natomiast, że nowi handlowcy, jeśli wybiorą formę podstawa + premia z umów, dostają 2000 zł podstawy (czyli niewiele mnie odemnie), a ja jestem jakby nie patrzeć ważna postacią (skormnie wyszło xD), czego o nowym handlowcu powiedzieć nie można. Firma od startu bardzo się rozwinęła, nawet mamy 2 auta służbowe dla handlowcow, którzy ich potrzebują, biuro się powiększyło, pracujemy na iMacach (co jest duża przesada wg mnie xD), także wiem, że hajs ta firma ma. No i pytanie ile zażądać? 500 zł i ewentualnie zejść do 400 zł? A jeszcze przez ostatnie jakoś 5 miesięcy dostałem bodajże 3x premie (we wrześniu bardzo dużo pracowałem po godzinach, ale mieliśmy rekord sprzedaż, tak jak w grudniu) od 200 do 500 zł.

#praca #pracait #pracbaza #zarobki
  • 35
@moderacjamyslisezeco: bardziej księgowość, ale od it też jestem xD
@MojaPuffa: ja pracuję w biurze, nie jestem handlowcem.
@nerana112: tak też myślałem, ale mnie niż 400 nie chcę
@IRusio: no właśnie niby od wszystkiego i znam swoją wartość , wiem jaką mam pozycję, ale z drugiej strony jak pomyślę że miałbym zarabiać ponad 3000 zł to tak jakoś dużo jest xD wiesz jak to jest, to co robię jest
@JEST-SUPER: Ponieważ na Wykopie siedzą tylko ludzie od it 15k i członkowie rad nadzorczych 100k, to bardzo ciężko jest uzyskać rzeczową odpowiedz. Ja bym rozpoczął od rachunku sumienia :
1. Ile mam na życie i ile ma na przeżycie?
2. Czy starcza mi do pierwszego?
3. Na ile mogę sobie pozwolić? Moja rodzina?
4. Czy jak mam zapłacić ubezpieczenie oc lub gumy na zimę lub węgiel to sram w gacie?

I
@JEST-SUPER: powodzenia w negocjacjach w takim razie. Kwestia doświadczenia tak naprawdę, dlatego wydaje się proste to dla ciebie, efekt duringa krugera prawdopodobnie cię dopadł( ͡° ͜ʖ ͡°), oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa
@JEST-SUPER moim zdaniem zaczynaj od 3k , Mirek trzeba się cenić - też mam z tym problem ale musisz zacząć w końcu , bo nikt Cię nie doceni sam :) tak jak mówisz, jesteś od wszystkiego i ciężko Cię zastąpić a szef zrzuca więcej obowiązków = może Ci zaufać. Przedstaw też jak dużo ogarniasz i robisz żeby uargumentować podwyżkę
@appylan: Katowice
@bialy_wilk: nie mam aż tak dużo wydatków, bo mieszkam z mamą ;) choć od 2 tygodni już nie, ale generalnie mam auto na utrzymaniu, potrzebuje kasę na leki i dietę z powodu choroby i zbieram na studia ;)
@IRusio: trochę głupio się czuję mimo wszystko, mam wrażenie, że usłyszę, że za pracę na takim stanowisku to chyba żartujesz
@mmws: @Grzegiii: kurde ciężka sprawa, nie chce
@JEST-SUPER dlatego proponuję poprzeć wniosek przykładami jak wiele robisz i wnosisz, a przez to oferujesz. Szef zawsze będzie mówił że nie opłaca się albo nie ma pieniędzy, ale prawda taka że dobrego i lokalnego pracownika trudno a już w ogóle takiego McGyvera! Startuj od 3k, głową wysoko do góry i walcz - zasługujesz! Serio to w Twoich rękach. Przecież zawsze możecie negocjować. Dobry i poczciwy z Ciebie Mirek , powodzenia!