Wpis z mikrobloga

Teoretycznie macie 17 lat, jestescie w technikum. Chyba nie macie zamiaru konczyc technikum, Bo na studia nie Bedziecie szli, a macie mozliwosc zeby od 18 do 22 lat zyc w niemczech I tyrac nadgodziny jak robal, zeby odkladac Kilkanascie k euro na rok, Bo wyzywienie I mieszkanie macie u rodziny.
Co robicie w takim wypadku?
#szkola #studia #emigracja #kiciochpyta

Konczysz technikum?

  • Ta, nawet bez zamiaru studiowania warto 65.9% (139)
  • Jade do niemiec tyrac. 34.1% (72)

Oddanych głosów: 211

  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pocotosienoginoco: kilkanaście K euro na miesiąc? chyba trochę popłynąłeś xD.

No i co po tym wypadzie do Niemiec? jakiś pomysł, czy tyranie jak robal? szkoła nie jest niezbędna, ale się przydaje. Skończ, studia może zrobisz, może nie - nie musisz, fachowiec zawsze znajdzie się na rynku, ale problem, żeby coś umieć, a nie być najniższym szczeblem.
  • Odpowiedz
@Student_AWAS: Zwłaszcza, że Niemcy to kraj, który bardzo stawia na papier, niezależnie od umiejętności(pomijając budowlankę i jakieś magazyny) Dużo zawodów jest regulowanych przez taryfy i sam świstek wyuczonego zawodu daje już kilkaset euro więcej.
  • Odpowiedz
18 do 22 lat zyc w niemczech


@pocotosienoginoco: w sensie co, tylko 4 lata zyc w Niemczech?

To nawet zakladajac, ze odmowisz sobie absolutnie wszystkiego i rodzice beda placic za jedzenie i rachunki i faktycznie odlozysz ten 10-12 tysiecy rocznie, a potem? przyjedziesz do Polski z podstawowym wykształceniem, za malo pieniedzy zeby mieszkanie kupic, brak zadnych zdolnosci i jaki masz plan? Możesz coś otworzyć swojego, ale wtedy musisz też brać
  • Odpowiedz
@stux88: w Polsce po mału to samo się zaczyna dziać - szkoła, jak szkoła, ale właśnie kursy/zaświadczenia itp - choćby ostatni pomysł z F-gazami - bez zaświadczenia, że możesz obsługiwać urządzenie z tymi substancjami nie kupisz np klimatyzatora czy czynnika.
  • Odpowiedz
@Latajacafretka: Wlasnie z liceum by bylo Idealnie, bo rok wczesniej matura. A w technikum i tak nie bede pracował w zawodzie, Bo na poczatku drugiej klasy Zmienili nam sie nauczyciele, na takich typowych klepaczy formulek, przez Co 3/4 klasy nie zda egzaminu zawodowego. Chcialem isc do Liceum, ale musialbym dojezdzac, a na to nie zgadzali sie Wtedy rodzice.
  • Odpowiedz
W pierwszej klasie na bank byla taka mozliwosc, w drugiej nie mam pojecia czy cos takiego Obowiazuje. W dodatku przez cale polrocze drugiej klasy mialem 3,5/5 dni w tygodniu przedmioty zawodowe, Wiec tego nie nadrobie. I koniec koncow zostaje z niczym


@pocotosienoginoco: to zacznij od początku, cześć ocen Ci może przepiszą i tylko zrobisz te zawodowe rzeczy. Lepiej mieć w plecy rok niż całe życie jak robak. O takim porzuceniu
  • Odpowiedz
@pocotosienoginoco: @Latajacafretka: Po skonczeniu 18 lat juz nie mozna sie przepisywac.
Moja propozycja ktora wynika tez z doswiadczenia za granica zawodowego i to jakich ludzi tam spotkalem to uwazam ze najlepsza opcja byloby jak narazie pozostac w kraju i dokonczyc szkole,skupiajac wieksza czesc uwagi na jezyku obcym.W tym przypadku proponowalbym skupienie sie na angielskim i niemieckim.Moze w obecnej szkole masz jakies mozliwosci zajec dodatkowych z tych jezykow.Oprocz tego
  • Odpowiedz
@robertK: Chciałem Ci strasznie podziękować za ten post. Myślałem nad tym większą część nocy, i aktualnie postanowiłem spiąć dupę, zeby w czerwcu napisać ten egzamin zawodowy (i swoją drogą dowiedziałem się, że rok temu teorie zdało 17/24 osoby, a praktyke 0/24 więc cóż ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) Jak to nie wyjdzie, to mogę już odpuścić sobie przedmioty zawodowe na maxa, bo i tak nie dostałbym
  • Odpowiedz