Wpis z mikrobloga

Wow, esktremalnie drogo. Sezonowane, bardzo wysokiej jakości mięso, w dobrym steak housie powinno kosztować ponad połowę taniej. Tbone za 70zł/100g, to przecież wyjdzie ponad 200zł za jednego.


@Kormas: Akurat nie do końca. 70 za tbona z dobrego mięsa to nie jest dużo. Dwa razy taniej to by była zwykła półka sezonowanej wołowiny rasy mięsnej i to nie w restauracji a raczej coś w stylu steak baru. Wagyu mają bardzo tanio czyli
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Skąd informacja że nie jest Polskie? 700/kg To jest dużo nawet jak za sezonowany na sucho. W Szczecinie zwyczajnie są poronione ceny za dobre jedzenie. Śmiało możemy konkurować z Warszawką cenami przy znacznie gorszej jakości. Nie mówiąc o takim Wrocławiu czy Poznaniu gdzie za połowę tego co u nas najesz się znacznie lepszym żarciem. Zresztą wątpię aby jakość tam była aż tak wysoka że warto zapłacić 3x tyle co w
Skąd informacja że nie jest Polskie?


@kretu: Bo nie byłoby to Wagyu. I wiem kto tworzył tam kartę i wiem, że orginalne wagyu sprowadzają. Sęk w tym, że w tej cenie raczej nie jest to najwyższa klasa Wagyu których jest 3 i wahają się dość znacznie jeśli chodzi o ceny.

700/kg To jest dużo nawet jak za sezonowany na sucho


@kretu: Owszem jest dużo ale są i dużo droższe ;].
myślę że 200zl za stek to dużo.


@CreativePL: Dużo ale nie jest to też najwyższa półka. Zwłaszcza jeśli mówimy o pełnoprawnej restauracji a nie barze typu evil. Pomijając już kwestie sezonowania na sucho/mokro, kawałka mięsa i rasy z jakiej mięso pochodzi to na rynku ma też znaczenie konkretna hodowla. Z wołowiną wysokojakościową jest jak z winem (choć na tym akurat się nie znam). Możesz mieć tę samą rasę, podobny kawałek mięsa,
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol Nie wagyu może być z Polski to Kobe jest ograniczone regionalnie. I tak można już dostać polskie wagyu bo jedna hodowla jest napewno. A klasyfikacja zależy od kraju pochodzenia bo różne kraje roznie klasyfikuja. Tylko to co tam mają głównie jest w menu to nie jest ani Kobe ani wagyu tylko zwykła wołowina pewnie z angusa dojrzewająca na sucho. To nie jest żaden produkt ultra premium.
Nie wagyu może być z Polski


@kretu: No może być tak samo jak w Europie jest sprzedawane od paru lat głównie kanadyjskie Wagyu. Mówiąc o japońskim miałem na myśli hodowle premium wagyu których praktycznie poza japonią nie znajdziesz.

A klasyfikacja zależy od kraju pochodzenia bo różne kraje roznie klasyfikuja.


Mówiłem o japońskiej cały czas. Jednej i tej samej.

Tylko to co tam mają głównie jest w menu to nie jest ani