Wpis z mikrobloga

@The_Pelek Srulans. Karetka pogotowia to nie taryfa. Z takim gównem możesz jechać taksówka albo nawet dotelepac się miejskim autobusem. Karetek jest ograniczona ilość i bardzo dobrze że do takiego gówna nie wysłali bo w tym czasie mogła być potrzebna gdzieś indziej.
  • Odpowiedz
@The_Pelek: Na co Ci pogotowie jak nie urwałeś nawet kończyny by trzeba było ratować? Rozcięcie rączki to nie przypadek zagrażający zdrowiu lub życiu. Pójdziesz jutro do rodzinnego to Ci pani pielęgniarka w zabiegowym przemyje, zabandażuje i otrze łezki.
  • Odpowiedz
@The_Pelek: Śmieszy mnie ta sytuacja. W sensie nie to co sobie zrobiłeś, ale to co dzieje się w tym poście. Nikt nie wie co sobie zrobiłeś ani jak, bo nie napisałeś, nikt nie wie co ci powiedzieli jak dzwoniłeś na pogotowie, ale większość pisze g---o w stylu: "hue hue p---a jesteś, no mi jak rękę ucieło to obmyłem i dalej szłem do roboty, a ty po karetkę dzwonisz, co moze
  • Odpowiedz
@Shamalamamayman: Nie, nie byłem, rocznik 1994 więc się już na takową nie załapalem. Znieśli ją w 2010 albo 2011, nie pamiętam dokładnie. Nie zmienia to faktu, że wzywanie karetki do drobnych urazów, które można bez problemu ogarnąć w domu to głupota.
  • Odpowiedz
@Pangia jak OPa nie rozumiem po co wzywał karetkę tak się z Tobą nie zgodze, że 2centymetrowa rana na na dłoni nie wymaga interwencji;) sam kiedyś miałem bardzo głębokie przecięcie nożem, choć nie szerokie (2-3cm). Niestety po polowie dnia stwierdziłem, że raczej nie ma opcji by to się samo dobrze zagoilo. Lepiej walnąć te dwa-trzy szwy(to jest chwila moment) niż potem miesiąc chodzić ze świeżą rana.
  • Odpowiedz
@matisiarz1: Tylko że widziałem to z bliska, bo gość siedział obok mnie i to było w zasadzie zadrapanie. Bardziej sobie ryj obijałem za dzieciaka i nigdy z tego powodu nie byłem w szpitalu.
  • Odpowiedz
@Pangia no cóż. Nie znam szczegółów przypadku tego gościa:D każdy ma rozum i każdy powinien umieć sklasyfikować uszkodzenie na tyle rozsądnie by stwierdzić czy jest potrzebna interwencja specjalisty. No ale. Dzbanów, które nawet tego nie potrafią jest coraz więcej( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
opatrunek zrobiony z podpaski, pogotowie odmowilo przyjechania super kraj co?


@The_Pelek: pogotowie ma przyjeżdżać do skaleczeń które owijasz podpaską?

jak cię ząbek boli to też wzywasz pogotowie czy straż pożarną ?
  • Odpowiedz
@The_Pelek napisałbym Ci coś jako ktoś kto jeździ karetką, ale szkoda tutaj mojego p---------a w ogóle bo i tak nie dotrze xD Co gość mógł sobie zrobić? Przeciął nożem? Tętnice i żyły w całości bo taki opatrunek zaraz by przesiąkł, wystarczy założyć prowizoryczny opatrunek i po zdarzeniu samemu udać się na SOR, tam się tym zajmą ale karetka to czysta głupota. Karetek w Polsce jest zaokraglajac niecałe 2 tysiące, w całym
  • Odpowiedz