Wpis z mikrobloga

#motocykle Jakich używacie prostowników motocyklowych? Potrzeba mi naładować żelowy aku 12v 4ah, budżet tak do 60 zł - gdzie i jakich prostowników szukać? Czy próbował ktoś po januszowemu kupić w jakimś lidlu, naładować i oddać spowrotem do sklepu?
  • 21
@johny-sins przede wszystkim motocyklowym. Generalna zasada mówi że lądujemy prądem 10% pojemności akumulatora. Czyli jak akumulator ma 8ah to ładujesz prądem 0.8a. Jak nie chcesz się tym przejmować to kup ze sterowaniem elektronicznym który możesz podpiąć na dowolną ilość czasu i nie pierdyknie.
@johny-sins naładuje, bez obaw. Sprawny akumulator nie weźmie więcej prądu niż może. No chyba że Twój Aku jest skrajnie rozładowany (poniżej 10v) wtedy dobrze byłoby ograniczyć prąd bo uszkodzone Aku przekracza limity zdrowego rozsądku ale w takim przypadku Aku i tak do wymiany. Jeśli Aku ma więcej niż 10.5v to podlaczaj prostownik i heja
12 i 6 bo na mocno słabym aku czyta jako 6 v i nie naladujesz nigdy


@xXx_perun_xXx: No chyba, że ma możliwość wybrania napięcia. Ja kupiłem taki w biedrze za 49 zł (ale w jakiejś promocji, a ten sam w casto kosztuje 160...), ma też opcję odsiarczania i to na prawdę działającą.