Wpis z mikrobloga

Ma ktoś z was taką suszarkę do warzyw i owoców? Dużo mi takich suszonych owoców schodzi, zastanawiam się, czy byłoby to bardziej opłacalne od kupowania paczek po kilogramie, ale nie mogę znaleźć informacji o utracie masy w trakcie suszenia, aby przekalkulować, czy byłoby to opłacalne. Macie jakieś doświadczenie?
#jedzenie #kuchnia #gotujzwykopem
  • 17
  • Odpowiedz
czy byłoby to opłacalne


@Bolszoj: dolicz do tego czas (kupowanie, krojenie, zbieranie) oraz odejmij szypułki (chyba że suszone też masz z).

Czy warte to jest pracy, gdy suszone są po 5-10
  • Odpowiedz
@grzysztof: @mk321: Można i na słońcu, to akurat dużego znaczenia nie ma. Dla mnie liczy się głównie utarta wagi, a nie koszt prądu, czy amortyzacji. Optymalne temperatury dla konkretnych owoców można łatwo znaleźć, ale końcowej masy nigdzie nie widziałem.
  • Odpowiedz
@Bolszoj: może będzie taniej od hurtowników. Gruszka:
https://www.igrit.pl/index.php?act=ogloszenie&ogloszenie=1133887747842
https://www.igrit.pl/index.php?act=ogloszenie&ogloszenie=1202893643150
Tylko od takiego to pewnie kilka/kilkanaście kg przynajmniej trzeba będzie kupić. Nie wiem czy masz dobre warunki do przechowywania tego (żeby nie zawilgotniało, nie spleśniało itd).

Do owsianki popularne jest używanie świeżego jabłka. Dlaczego używasz suszonych?
  • Odpowiedz
@Bolszoj: nikt Ci nie napisze taki szczegółów konkretnie bo to zależy od konkretnych owoców i nikt nie prowadzi takich obliczeń do zwykłych śniadań.
Zresztą odpowiedz mi logicznie po co suszyć owoce do zwykłej owsianki. Ja często jem owsiankę z świeżymi owocami takimi które akurat są w danym sezonie tanie
  • Odpowiedz
@mk321:Ale ja nie potrzebuję 10kg, gdy dziennie zużywam 20-30 gram i to różnych. Suszonych używam ponieważ bardziej mi pasują do owsianki. No i łatwiej je dawkować i mieszać ze sobą
  • Odpowiedz
dziennie zużywam 20-30 gram i to różnych


@Bolszoj: załóżmy, że 15 g jabłek i 15 g gruszek dziennie. Kilogram gruszek i jabłek zużyjesz w 2 miesiące. Jakbyś kupił po 10 kg, to by ci starczyło na półtora roku. Tylko czy masz gdzie to przechowywać?

Z drugiej strony wydatek 30 zł (45 zł gruszki, 15 zł jabłka) miesięcznie to nie jest aż tak dużo. Owoce i tak będziesz musiał kupić. Załóżmy
  • Odpowiedz
@mk321: Z 2 składników też nie robię :)
Teraz na przykład daję ananasa, papaję, mango, banana, płatki kokosa.
Z takich krajowych owoców do tej pory nie robiłem, ale mam w koncepcji gruszkę, wiśnię, brzoskwinię i pewnie coś jeszcze. To wszystko jest w cenie podobnej do gruszki. A takiej na przykład truskawki w ogóle nie kupisz w dużych opakowaniach. Myślę, że można na tym zaoszczędzić, a czy się opłaca to dowiem
  • Odpowiedz
@mk321: @bigger:
Idąc za stronką na przykładzie tej gruszki. Przy założeniu 30% odpadu do uzyskania 10kg gotowego do suszenia owocu potrzebuję 14,3kg gruszek. Zawiera się w tym 8300g wody i 6640g wody do usunięcia, czyli z 14,3kg owocu wychodzi 3360g suszonego owocu. Czas suszenia 16 godzin, moc urządzenia 245W, wyszło 3,92kWh czyli 2,31zł. Do tego koszt amortyzacji sprzętu, wziąłem pół złotego i koszty sprzątania, tyle samo. Myślę, że
  • Odpowiedz